Bibliści nieletni

Biblia* to nie jest zwykła książka, którą się czyta jak powieść, poezję czy opowiadanie. Jest to księga, która zawiera słowo Boże spisane przez Apostołów – uczniów Chrystusa.

W ciągu ostatnich dwóch dni (27 i 28 lutego) uczniowie Szkoły Podstawowej im. Melchiora Wańkowicza w Cigacicach brali udział w biblijnych konkursach, nad którymi patronat objął Lubuski Kurator Oświaty:
– Biblista Junior (klasy 4-6) oraz
– Młody Biblista (klasy 7-8) na etapie rejonowym.
Ku wielkiej radości nasi uczniowie awansowali do etapu wojewódzkiego:

– Jakub Sawicki z klasy 5 wygrał zmagania w poniedziałek z Ewangelii św. Mateusza a:
– Mateusz Okuniewski I m,
– Roksana Wiśniowska II m,
– Stanisław Marczyński III m (wszyscy z klasy 8)
zdominowali zmagania z Dziejów Apostolskich we wtorek.

Na tym moglibyśmy zakończyć ale w konkursie brały udział również inne szkoły. Niestety nie wszystkie z nich podzieliły się informacjami na temat osiągnięć swoich uczniów. Cytujemy wypowiedź Koła Misyjnego z SP nr 3 z Sulechowa i samorządu Szkoły Podstawowej nr 3 – organizatora konkursu na poziomie Gminy Sulechów:

27 lutego 2023 r odbył się etap rejonowy konkursu biblijnego Biblista Junior. Gospodarzem spotkania była Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulechowie. Tym razem uczestnicy wykazywali się znajomością Ewangelii według Świętego Mateusza.
Spośród piętnastu współzawodników, pięcioro zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły – Tosia Butkiewicz z klasy IV B.”
„Następnego dnia rywalizowali starsi uczniowie (klasy VII-VIII). Uczniowie zmagali się z księgą Dziejów Apostolskich. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Olaf Kolasa z kl. 8 e.
Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w zmaganiach finałowych, które teraz odbędą się w Paradyżu w dniach 20-21 marca”.

My również gratulujemy wszystkim finalistom i za wszystkich trzymamy kciuki.

Waldek Włodek

* Biblia – z łaciny znaczy Księga. Jest to zbiór ksiąg początkowo spisanych po hebrajsku, aramejsku i grecku, uznawany przez żydów i chrześcijan za natchnione przez Boga.