Targi Pracy w Sulechowie

Młodzi ludzie kształcący się w na poziomie zawodowym często myślą o pracy dopiero po zakończonej edukacji. Jednak żeby nie było za późno oferty pracy spływają do nich już podczas edukacji.

W ogóle zainteresowanie pracą czy kierunkiem wykształcenia jest młodym ludziom wpajane od najmłodszych lat. Doradztwo zawodowe występuje już na poziomie szkoły podstawowej, gdzie dzieci i młodzież wykazują już pewne zainteresowania. Tak też było nie raz w Cigacicach czy Sulechowie.

Tymczasem już za parę dni w sulechowskim CKZiU przy Piaskowej odbędą się kolejne Targi Pracy. Jak się dowiadujemy tamże, lista wystawców jest szeroka i wypełniona do ostatniego miejsca. Zainteresowanie pozyskaniem nowych pracowników jest ogromne dlatego lista szybko się wypełniła.
Wśród stałych bywalców na targach można zaliczyć naszych lokalnych potentatów zatrudniających setki osób: Rockwool Polska, Nestle, Policja, Wojsko jako 5LPA czy chociażby Uniwersytet Zielonogórski (wydziały: matematyczny, mechaniczny i budowlany).

Na targach pojawią się jednak i nowi potentaci, którzy mają do zaproponowania ciekawe stanowiska.
Są to TJX, który wkrótce otwiera swoje centrum logistyczne w Nowym Świecie, TESLA Gigafactory Berlin – producent samochodów elektrycznych z Niemiec.
Tego dnia w CKZiU nastąpi również uroczyste otwarcie i przekazanie nowej pracowni logistycznej zrealizowanej dzięki środkom TJX (remont i wyposażenie).

Zapraszamy 2 marca do Sulechowa na Piaskową również uczniów innych szkół naszego Powiatu od 9.00 do 13.00

Waldek Włodek