Na siatkę warto chodzić

Na siatkę warto chodzić, a szczególnie na empiryczne dziewczyny obecnie sulechowskie – mówi dla nas Roman Luczek, zielonogórzanin trenujący sulechowskie siatkarki Alejade.pl Empiria Orion Sulechów.

Za chwilę będzie po sezonie ale Empiria w każdy mecz wkłada wiele sił. Dlatego też w ramach przygotowań do meczu ligowego z AZS UZ (niedziela 17.00, 5.03.2023) zagrała sparing z drużyną UKS 13 Zielona Góra. Mecz ten miał zdecydowanie charakter szkoleniowy dlatego też żeby nie wypruwać żył, drużyny umówiły się na 4 sety. W meczu nie zagrała podstawowa sulechowska libero – Weronika Wiktorowicz, dlatego przeprowadzono parę eksperymentów z obsada tej pozycji.

Mecz zakończył się wynikiem 2 : 2. Dwa pierwsze sety dla UKS 13, Dwa kolejne dla Empirii. Dziewczyny dalej grają i trenują intensywnie i tak np 28 lutego mają solidny przedmeczowy trening w Sulechowie i być może 2.03.23r ponownie zagramy kontrolnie z UKS 13. Te dodatkowe mecze świadczą o tym, że drużyna (z trenerem Romanem Luczkiem) bardzo poważnie podchodzi do meczu ligowego z AZS. Mają ambicje powalczyć w dolnośląsko-lubuskiej III lidze o miejsce w pierwszej czwórce, dające prawo gry w play off. Kluczem do tego jest zwycięstwo w meczu z AZS-em, który już ma pewny udział w play off.

Empirianki na mecz z UKS 13

Do meczu z AZS przystąpimy raczej w pełnym składzie z nieobecną na sparingu Anitą Kwiatkowską i Weroniką Wiktorowicz.

Waldek Włodek