Biskup apeluje o pomoc

Z 5 na 6 lutego w rejonie Turcji i Syrii wystąpił kataklizm trzęsienia ziemi. Wstrząsy były odczuwalne również w sąsiednich krajach.

Wynikiem trzęsienia ziemi w tych krajach są tysiące ofiar po jednej i drugiej stronie granicy. Jeszcze więcej poszkodowanych żyjących czeka na naszą pomoc. Dlatego każdy kto może organizuje pomoc dla ofiar kataklizmu. Nasi strażacy są tam już od paru dni ale i my możemy pomóc. O to właśnie apeluje ks. Bp Tadeusz Lityński. Poniżej przytaczamy go w całości ze strony Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.

foto ze strony diecezjazg.pl

Drodzy Diecezjanie,
w nocy z 5 na 6 lutego br. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, niedaleko granicy z Syrią. W tych dwóch krajach odnotowano największe zniszczenia, ale wstrząsy odczuli również mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru.
Dla wielu mieszkańców krajów, które od lat borykają się z ogromnymi problemami, utrata dobytku czy zdrowia jest jak wyrok. Nie poradzą sobie bez pomocy z zewnątrz.
W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego, zwracam się do Was z prośbą o wsparcie dla poszkodowanych przez kataklizm. Do modlitwy, którą w ich intencji zanosiliśmy do Boga podczas dzisiejszej Mszy św., dołączmy również wsparcie finansowe. Po zakończonej Eucharystii zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, a uzyskanie w ten sposób środki trafią do potrzebujących.
Serdecznie dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ten znak solidarności z cierpiącymi. Wdzięczny za wszystkie dowody Waszej wrażliwości na ludzką biedę, ogarniam Was pasterską miłością i z serca błogosławię.
Zielona Góra, 8 lutego 2023 r.