Jak się robi drewno?

Pomyślałby kto: naiwne pytanie, ale czy jednak? Drewno to nie rosnące w lesie piękne i okazałe lecz to co zostanie z niego po ścięciu…

Jak nas poinformowano dzisiaj wieczorem:
do MSK Zielona Góra wpłynęło krótko przed godz. 21.00 zgłoszenie o pochylonym drzewie nad jezdnią w m. Nowy Świat. Dokładnie w rejonie skrzyżowania na Górzykowo.
Pech chciał, że to akurat na przeciwko naszej redakcji, więc wszystko odnotowaliśmy skrzętnie.

OSP Cigacice w akcji

Już kilka minut po zgłoszeniu (po 21.00) pojawili się nasi dzielni strażacy z OSP Cigacice i w mig usunęli miejscowe zagrożenie w postaci pochylonego drzewa. Profesjonalnie zabezpieczyli teren aby nikt nie wjechał pod kładące się drzewo na szosę. W trakcie usuwania zagrożenia dojechała jeszcze jednostka JRG z Zielonej Góry, która odcięła dojazd z drugiej strony.
Takie widoki przy porywach wiatru wcale nie są rzadkie w tej okolicy bo dookoła lasy. Akcja strażaków OSP Cigacice i JRG z Zielonej Góry trwała kilkanaście minut po czym został przywrócony ruch w obu kierunkach. Kolejka samochodów, szczególnie od Sulechowa szybko się wydłużała gdyż to pora dojazdu pracowników na nocną zmianę do firm w Cigacicach.

Drzewo zamienia się w drewno

Drzewo rosnące do tej pory od kilkudziesięciu lat na skraju lasu w pasie drogi powiatowej zmieniło się w dziesięć minut w drewno, które ogrzeje w niejeden wieczór nogi przy kominku nabywcę tego cennego towaru.

WJW