Jasełka v. 8

„Przepiękne Jasełka, jak co roku zresztą”;
” Wielkie brawa dla wszystkich.”
„Cudowny występ. Wspaniałe przygotowanie artystów”

To tylko pierwsze z brzegu komentarze jakie usłyszałem po zakończeniu tegorocznych, ósmych już Jasełek wyreżyserowanych przez Panią Krystynę Zamolską z SP 3 w Sulechowie. Prace nad tekstem rozpoczęły się już z początkiem roku szkolnego, we wrześniu 2022 roku. Kiedy ukończyła pracę nad tekstem zaczęły się przymiarki do ról i rozpoczęły się próby. Całe Koło Misyjne (założone 10 lat temu) przy Parafii św. Stanisława Kostki, mnóstwo dzieci z SP 3 w Sulechowie i nawet jeden przedszkolak z Tęczowej Szóstki. Łącznie 54 osoby wśród, których było paru dorosłych oraz zespół muzyczny z tej Parafii.

Nad organizacją całości działał wielki sztab ludzi dzięki, którym udało się uszyć stroje, przygotować fanty na licytacje, upiec ciasta na kiermasz ale także dopiąć wszystkie sprawy związane z wydarzeniem, przygotowaniem sali i kawiarni Delicjusz na ten wyjątkowy dzień. Mimo, że wszystkich się nie da wymienić na pewno należy tu wymienić: Hannę Jankowską, Dawida Cierniaka, Jakuba Jaskułę.

Narodziny Jezusa a w dalekim kraju 4 król ujrzał Jego gwiazdę i postanowił …

Koszty całego wydarzenia są na pewno ogromne ale Koło Misyjne z 10-letnim doświadczeniem podjęło się go wiedząc że mogą liczyć na licznych sponsorów i tak:
– koszty strojów – ks. Proboszcz Józef Tomiak, Akcja Katolicka, Maja i Dawid Kolasa oraz Ewa Wykręt;
– kwestię reklamy wydarzenia załatwiła bezpłatnie Papaya Print
– poczęstunek dla dzieci zafundowała Pizzeria De Facto
– wynajem sali uregulował również Proboszcz tej Parafii.
Do sponsorów należy także dołączyć organizatorów, którzy z własnych pieniędzy kupowali część rekwizytów i Wspólnotę Rodzin z Parafii Podwyższenia Krzyża w Sulechowie.
Ponadto wszelkie fanty, nagrody, przedmioty na licytację fundowali różni ludzie – z Sulechowa i nie tylko.
Do tego wszystkiego należy wymienić jeszcze Mateusza Bartoszewicza, który za darmo dokumentował swoimi aparatami to wydarzenie.

Dzięki hojności widzów i ludzi dobrej woli, Koło Misyjne zebrało 18 217 zł., które zostaną przeznaczą na:
* Budowę studni w Isiolo w Kenii
* Pomoc w leczeniu pani Beaty Walkowiak z Sulechowa
* Pomoc w leczeniu Bartka Goleckiego ze Świebodzina.

widownia wypełniona do ostatniego miejsca

Cała sala sulechowskiego Zboru na Jasełka, wyprzedała się niemal od ręki i nie ma możliwości ich tam powtórzyć (oszczędność energii). Trwają jednak rozmowy aby wystawić je gdzieś indziej skoro jest tak wielkie zainteresowanie takimi przedstawieniami. Jednak nie jest to łatwe skoro wszyscy muszą oszczędzać. Jestem dobrej myśli podobnie jak reżyserka przedstawienia bo szkoda by było tyle pracy skończyć jednym występem.

Pomysłodawczyni i reżyserka, Krystyna Zamolska odbiera laury za miesiące ciężkiej pracy

Tymczasem czytamy dalej pochlebne komentarze na różnych forach związanych ze Zborem, kościołami czy Kołem Misyjnym i gratulujemy wielkiego zaangażowania tak wielu ludzi w tak ważne wydarzenie. To był na prawdę kawał dobrej roboty …

Waldek W.
foto: Gmina Sulechów