Buzdygan Vito

Znany od wielu lat w środowisku sulechowskim jako aktywny żołnierz 5 Pułku Artylerii. Dołączył do Sulechowian z Wielkopolski i jak sam mówi – ani przez chwilę nie żałuje.

Szeregowy Witold Ostynowicz, znany również jako Vito WS – bo o nim mowa, został, przez miesięcznik POLSKA ZBROJNA, nagrodzony – za nieszablonowy sposób zmiany opinii o Wojsku Polskim. Dziś oficjalnie o tym poinformowała jego macierzysta jednostka – 5 PA w Sulechowie.

BUZDYGAN DLA ŻOŁNIERZA 5 LUBUSKIEGO PUŁKU ARTYLERII
Buzdygany to nagrody przyznawane przez miesięcznik „Polska Zbrojna” ludziom, którzy w sposób szczególny, często nieszablonowy, zmieniają oblicze wojska. Repliki szesnastowiecznej oznaki godności rotmistrzowskiej trafiają każdego roku do kilku wyjątkowych osób. Decyzją kapituły laureatem nagrody Buzdygan 2021 został między innymi nasz kolega – st. szer. Witold Ostynowicz, znany również jako muzyk – artylerzysta Vito WS. Gratulujemy!

Redakcja Nowy Świat również dokłada swoje gratulacje bo wiele razy o nim pisaliśmy i wiele godzin spędziliśmy na rozmowach. GRATULACJE

Waldek W.