Ramię w ramię

12,5 tony, 90 m³, 1089 kartonów środków ochrony osobistej dotarło do Lubuskiego. Dziś rano ładunek z Chin wylądował w Polsce! Wieczorem wojskowym transportem dotarł do Portu Lotniczego w Babimoście! – Dziękuję żołnierzom Wojska Polskiego za sprawną akcję. Robi wrażenie! Mamy to – teraz wszyscy, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem już będą bezpieczni – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.
www.lubuskie.pl

Tyle suche fakty prosto z Zielonej Góry gdzie funkcjonuje i ostro działa Urząd Marszałkowski – zarządca Naszego wojewódzkiego szpitala. Jednak nie tylko dla swojego szpitala te ponad tysiąc kartonów zostały sprowadzone. Pani Marszałek cały ładunek podzieliła i obdarowała 8 szpitali w regionie. Wśród nich jest oczywiście i nasz sulechowski, który wg rozpiski jak na zdjęciach otrzyma mocne i bardzo znaczące wsparcie w tych trudnych czasach, kiedy przyszło im stanąć na pierwszej linii frontu z zarazą. Niewielkie uspokojenie daje to Nam, tym których rodziny tam pracują i każdego dnia dotykają tego problemu osobiście.
Oprócz pomocy prosto z Chin (zdjęcie nr 1) do szpitala jutro trafi (zdjęcie nr 2) również inny sprzęt, zakupiony w ramach zaoszczędzonych środków z promocji Województwa Lubuskiego na kwotę ponad 85 000 złotych. Są to rękawiczki, kombinezony, ochraniacze, maseczki, fartuchy, czepki.

prosto z Chin via Babimost i CRS do Sulechowa
Promocja okrojona ale lecznica dozbrojona (y)