Biskup jedzie

Pewnie wspominaliśmy już, że raz na 5 lat każdy dekanat może się spodziewać wizytacji w terenie (tak poza wizytami duszpasterskimi) . Z tego co nam wiadomo takowej nie było, od czasu kiedy obecny proboszcz nam nastał w Cigacicach. Będzie pewnie ze siedem lat (jak nie więcej). Ale to dobrze, bo przynajmniej wszyscy mieli dłużej spokój. Jak się zdążyliśmy zorientować, mimo długiego braku wizytacji w Parafii są inni, którzy dbają o to żebyśmy się nie nudzili. Mamy na myśli wszelkie służby Państwa Polskiego, które czuwają nad bezpieczeństwem Naszym i zabytków (Sanepid, PSP, Policja itd.). Dzięki temu odnowiono Kaplicę cmentarną, poprawiono zabezpieczenie kościoła i ocieplono co nieco, wymieniono instalację elektryczną po części, wyremontowano drzwi i witraże itd.
Pracy było sporo ale dzięki operatywności Proboszcza Jerzego nieco lepiej wygląda nasz kościół z zewnątrz.
Jak się dowiadujemy, w zainteresowaniu Ks. Biskupa są również dokumenty Parafii, za które odpowiada Ks. Proboszcz Jerzy Filipkowski. Jak się okazało i to nie stanowiło większego problemu, prowadzone na bieżąco przez Ks. Jerzego zostały przedłożone nadzorcy przed terminem.
Pozostaje zatem obecnie tylko czekać na wizytacje i wszystko co się będzie działo tego dnia w Parafii Cigacice. A dziać się będzie wiele:
– już o 9.00 pierwsza tego dnia, msza święta ze słowem Bożym Ks. Biskupa;
– po niej odwiedziny domu jednej(ego) chorego z błogosławieństwem;
– o 15.00 nawiedzenie cmentarza parafialnego, modlitwa za zmarłych i słowo Ks. Bp Pawła Sochy.
– 18.00 druga msza święta w kościele, celebrowana przez Ks. Biskupa
– po mszy Ks. Biskup pragnie spotkać się z Członkami Żywego Różańca, ministrantami, wolontariuszami Szlachetnej Paczki, małżeństwami z Domowego Kościoła, Apostolatu „Margaretka” (ci którzy zadeklarowali modlitwę za Ks. Proboszcza) i wszystkimi zaangażowanymi w pomoc w Parafii Cigacice.
Zapraszamy zatem wszystkich wiernych do uczestnictwa w tym wydarzeniu i uważamy, że nawet dobrze by było załatwić sobie wolne na ten dzień …