Apolonii i Cyryla

  • „Gdy w lutym topnieje, to na wiosnę mróz bieleje”
  • „Gdy mróz w lutym długo trzyma, wtedy już niedługa zima, lecz gdy w lutym z dachów ciecze, zima długo się przewlecze ”

Wielokrotnie przytaczamy ludowe mądrości ponieważ wiele z nich można się dowiedzieć, bez słuchania współczesnych meteorologów. Już nawet chodzą żarty, że jak się nie pomylą to prawdy nie powiedzą. Jednak są też fachowcy, którzy twierdzą, że to zapewne efekty kilku reform oświaty. Nie obrażając nikogo jednak my zwalamy to wszystko na nieprzewidywalność obecnej pogody ze względu na zmiany klimatyczne, które nieodwracalnie postępują. Przyczyn jest wiele ale zostawmy to na ciekawsze czasy (newsy).
Dziś Międzynarodowy Dzień Pizzy. Niektóre restauracje/pizzerie zaczęły je obchodzić wczoraj zapewne żeby nie przegapić albo dla większych wpływów i popularności tego wypieku. Zwracamy uwagę, że jest ona u Nas (w Polsce) i tak już popularniejsza niż w kraju pochodzenia, Włoszech. Mówiąc oczywiście o tej wypiekanej w lokalach i domach. Palmę pierwszeństwa dzierżymy (podobno – wg radia zachód) również w tej gotowej kupowanej w marketach i innych sklepach. Zatem smacznego życzymy na cały dzień bo następne będą na pewno bez niej.
Oprócz dnia pizzy swoje święto również mają:
Apolonia z Jakubem i Pola z Ansbertem
Bernard z Cyrylem a Donat z Felicjanem
Gorzysław z Marianem świętują u Mariusza co ma Nikifora
Pelagia i Pryma Prymusa u Reginalda trzyma
a Sabin z Sulisławem ćwiczy połączenia zwane spawem.
I tak się bawią chłopcy z dziewczynkami skoro czas weekendu przed nami.

Wszystko to z prostej przyczyny: Nie wolno zostawiać świata takim, jakim jest – zgodnie z powiedzeniem na dziś (autor Janusz Korczak). Tylko tak jak pisałem wyżej, zmiany poszły za daleko albo nie w tą stronę.

Życzenia zaś na dzisiaj dla solenizantów mamy takie:
Niech solenizantom i solenizantkom
miło czas dziś płynie w każdej sekundzie, minucie, godzinie
i tak przez dzień cały, by miło było i życzenia przyjmowały(li).
Niech słońce ich życia nie opuszcza wcale
a na czas obecny super zabawy jak to w karnawale.

Chicken Pizza (pożyczone ze strony Tasteofhome)