Światło dobrych uczynków

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

Tak mówi Pan:
«Dziel swój chleb z głodnym, do domu wprowadź biednych tułaczy, nagiego, którego ujrzysz, przyodziej i nie odwracaj się od współziomków. Wtedy twoje światło wzejdzie jak zorza i szybko rozkwitnie twe zdrowie. Sprawiedliwość twoja poprzedzać cię będzie, chwała Pańska iść będzie za tobą. Wtedy zawołasz, a Pan odpowie, wezwiesz pomocy, a On rzeknie: „Oto jestem!”.
Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem».

Na 5 niedzielę zwykłą ogłoszenia duszpasterskie Parafii Cigacice

1. Dziś przy wyjściu z Kościoła zbieramy ofiary na rzecz Hospicjów działających na terenie naszej Diecezji, w których ciężko chorzy doświadczają godnej opieki. Niestety takich ludzi ciągle przybywa i ciągle brakuje miejsc.
2. We wtorek 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorych. Jak co roku, również nasza Parafia włącza się w jego obchody poprzez modlitwę za ludzi starych i chorych. Msza święta z udzieleniem sakramentu chorych o 11.00. Proszę rodziny, sąsiadów, znajomych o umożliwienie im przybycia do kościoła.
3. Kurs przedmałżeński:
– dziś o 18.00 rozpoczyna się w parafii Podwyższenia Krzyża w Zielonej Górze (ul. Aliny 17), pozostałe dni o 19.00
– 28 lutego o 19.00 rozpoczyna się w Parafii św. Stanisława Kostki w Sulechowie w trybie weekendowym (28, 2.02 i 1.03 oraz 6, 7, 8.03).
Zgłoszenia uczestnictwa pod adresem: jtomiak@opw.pl Chcąc w nim uczestniczyć, trzeba się zapisać podając imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia oraz adres zameldowania.
4. Intencje mszy świętych w nadchodzącym tygodniu:
…wtorek 11.00 – w intencji ludzi starszych i chorych w naszej Parafii.
….. środa 08.30 – + ks. Sławomir Sawicki
czwartek 08.30 – + ks. Wojciech Bogacki
…. piątek 08.30 – za Parafian
… sobota 17.00 – za Parafian
niedziela 09.00 – ++ Agnieszka, Walenty i wszystkich z rodzin
……………….11.00 – + Renata Joksch (intencja od kuzynek)
5. Zapowiedzi III
– Kamil Wabiński, stan wolny, zam. Cigacice
– Kamila Topolska, stan wolny, zam. Zielona Góra
ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między powyższymi zobowiązany jest w duchu o poinformowanie kancelarii parafialnej.
6. Polecam prasę katolicką:
Niedziela i Gość Niedzielny oba po 6 złotych oraz bezpłatne egzemplarze wydawnictw misyjnych wyłożonych również przy wyjściu z kościoła.
7. W najbliższą sobotę na godzinę 16.00 do kościoła zapraszam kandydatów do bierzmowania. Odbędzie się spotkanie z kandydatami.
8. W tym roku Dekanat sulechowski ma zaplanowaną Wizytację Biskupią. Naszą Parafię ks. bp. odwiedzi w Środę Popielcową 26 lutego. Dokładny plan pobytu podam 23 lutego po uzgodnieniu porządku z Ks. Biskupem.
9. Dla solenizantów i jubilatów moc serdecznych życzeń wszelkich łask Bożych na każdy dzień.
Gościom życzę miłego spędzenia czasu w naszych okolicach.

ks. Proboszcz Jerzy Filipkowski

Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Pawła Apostoła do Koryntian

Bracia, przyszedłszy do was, nie przybyłem, aby błyszcząc słowem i mądrością, głosić wam świadectwo Boże.
Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego. I stanąłem przed wami w słabości i w bojaźni, i z wielkim drżeniem. A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.