Ostrzeżenie meteo

Nie jest to normą, nawet w ostatnich czasach żeby w lutym na termometrach widniała temperatura powyżej zera i to wysoko. Nie jest też, co raz częściej żadną nowiną, że jak spada nagle temperatura o parę stopni zaczynają się dziać u Nas dziwne anomalia pogodowe. Tako też zdarzyło się zdarzyło dzisiaj gdzie termometry miejscami wskazywały temperaturę od +6 do +20 stopni C (miejscami). Nie dziwota więc, że na jutro już zapowiadając prognozę pogody podnoszono larum. Pogoda ma się, po jutrzejszej wysokiej temperaturze, załamać drastycznie. Choć na ogół nie przepadamy za złymi prognozami, tym jesteśmy nawet w stanie uwierzyć. Wiarygodność Lubuskich Łowców Burz jest w naszych oczach nieco większa niż meteorologów. Oni to zapowiadają, że:
” Jutro w godzinach popołudniowych w naszym województwie, zaczniemy odczuwać stopniowo nasilające się porywy wiatru. Kulminacja najsilniejszych porywów wystąpi nocą z Niedzieli na Poniedziałek, ale także w poniedziałek w ciągu dnia silny wiatr będzie dawał nam się we znaki”
Informują dalej, że prędkość wiatru może dochodzić od 80 do 90 km/h a w sytuacji wystąpienia pasm szkwałowych nawet do 100 km/h.
W tym czasie należy się również spodziewać opadów deszcz, deszczu ze śniegiem a nawet gradu. Możliwe są pojedyncze wyładowania atmosferyczne. Rozumiejąc grozę sytuacji, podpowiadamy aby zabezpieczyć swoje pojazdy i nie stawać pod drzewami…

info ze strony Meteo Lubuskie na fb

obraz ze strony Meteo Lubuskie

Odpowiedź do artykułu “Ostrzeżenie meteo

  1. WJ W Autor

    Prognoza zagrożeń ze strony IMGW – od 7:30 2020-02-09 do 7:30 2020-02-10:
    Przebieg: W nocy prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 95 km/h, z południowego zachodu.
    Synoptyk IMGW-PIB: Przemysław Szrama 2020-02-08 g.13.38