„Pan moim światłem…

… i zbawieniem moim” czyli ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę zwykłą 26 stycznia roku pańskiego 2020.

Upominam was, bracia, w imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa, abyście żyli w zgodzie i by nie było wśród was rozłamów; abyście byli jednego ducha i jednej myśli. Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory. Myślę o tym, co każdy z was mówi: «Ja jestem od Pawła, a ja od Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa». Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni?
Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża.*

*Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Pawła Apostoła do Koryntian

1/ Dzisiejsza niedziela zgodnie z postanowieniem Ojca świętego Franciszka będzie będzie obchodzona w całym kraju jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona być poświęcona refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Dzisiejsza homilia była poświęcona tej tematyce by Biblia nie tylko była w Naszym domu ale by była naszą codzienną lekturą.
2/ W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej), który kończy czas śpiewania kolęd.
W czasie mszy świętej – błogosławieństwo świec (gromnic poświęcenie).
Dla dzieci klasy III – poświęcenie świec na mszy o godzinie 11.00
Jest to Dzień życia konsekrowanego. Ofiary złożone na tacy zostaną przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
3/ Rok liturgiczny, którego centrum jest pascha Pana, w wymiarze tygodniowym niedzielna msza święta, opisany jest także błogosławionym życiem Matki Najświętszej i świętych, którzy podobali się Bogu.
Zachęcam do czytania w rodzinach żywotów Świętych Pańskich i świadomego wybierania imion chrześcijańskich do sakramentu chrztu i bierzmowania.
4/ Intencje mszy Świętych w nadchodzącym tygodniu:
– środa 17.00 DB Anna i Mariusz (50 rocznica urodzin i Karol (12 rocznic ur)
– niedziela 09.00 DB II Róża – po Mszy – zmiana tajemnic Żywego Różańca
– niedziela 11.00 DB Wiesława i Grzegorz (35 rocznica ślubu)
………………… po mszy – spotkanie dla rodziców dzieci klasy III
5/ Zapowiedzi:
– Kamil Wabiński – stanu wolnego, zamieszkały Cigacice i Kamila Topolska – stanu wolnego, zamieszkała Zielona Góra = zapowiedź I
6/ Polecam prasę katolicką po 6 PLN: Niedziela i Gość Niedzielny.
7/ Życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu codziennym i pracy dla wszystkich solenizantów i jubilatów.
8 Dziękuję bardzo za sprzątnięcie kościoła w sobotę a do rozebrania dekoracji świątecznej – proszę rodziców dzieci I – komunijnych (sobota 10.00).

autor: ks. Jerzy Filipkowski