Cantabile znaczy śpiew

To już drugi z rzędu taki koncert w sulechowskiej Farze. Drugi, bo rok wcześniej z inicjatywy obecnego organisty Pana Leszka Knopa odbył sie pierwszy w 2019 roku. Koncert Chóru Cantabile pod dyrekcją Bernarda Grupy mimo zimna i późnej pory wypadł znakomicie. Koncert podzielony był na dwie części i obie były oklaskiwane głośno.
W pierwszej części, do której wprowadzenie zrobił ksiądz proboszcz Szkwarek, prawie pełen kościół wiernych wysłuchał kolęd. Chór z solistkami Alegsandrą Górazdą i Anną Gmiąt wykonał około 6 kolęd.
Wprowadzenie do drugiej części zrobiła inna chórzystka niż solistki. W tej części usłyszeliśmy repertuar nieco luźniejszy bo Cantabile zaprezentował Pastorałki. Już podczas ich śpiewania przez chór można było zauważyć, że niektórzy sobie nucą pod nosem.
Całość zakończyła kolęda „BÓG SIĘ RODZI, NOC TRUCHLEJE” z akompaniamentem organów kościelnych za sterami których, usiadł ww organista Leszek.
Wśród słuchaczy prym wiódł proboszcz oraz burmistrz z żoną. Poza tym koncert obfotografowywało paru fotoreporterów i kamera TVP Gorzów. Do relacji z koncertu dojdzie zapewne wywiad z dyrygentem nagrany po nim.

Aleksandra Górazda – wocal (kolęda pierwsza)
liczna widownia
widok z chóru kościelnego (od organów)