Region za miedzą

Pełna sala i spontaniczne reakcje to efekt otwarcia Regionu Kozła na inną publiczność, która nie za bardzo odległa od niego przyszła posłuchać co się dzieje u sąsiadów.
Tak wyglądała wczoraj sala w Bibliotece Norwida w Zielonej Górze, w której odbyła się promocja książek Eugeniusza Kurzawy – poety, literata, animatora życia kulturalnego, dziennikarza, zasłużonego nie tylko dla tego regionu. Redaktor Kurzawa był inicjatorem założenia stowarzyszenia gmin Regionu Kozła a także współtwórcą Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej.
Jednym ostatnich dokonań Eugeniusza Kurzawy jest publikacja – Vademecum Regionu Kozła. Kolejną pracą będzie Wielka Księga Regionu Kozła, dokumentująca głównie fotograficznie nasz region na przestrzeni XX i XXI wieku. Ogromna liczba starych fotografii, przedstawiająca ludzi w różnych obszarach działalności będzie bestselerem.
Moderatorem promocji książek był Szczepan Sobczak, dyrektor biura Stowarzyszenia Gmin Regionu Kozła, który przy szczelnie wypełnionej sali promował nie tylko książki bohatera dnia i Region Kozła ale także gminę Kargowa!

Powitanie gości z kapelą koźlarską
promowane książki i autor