Cigacice grają z WOŚP

Ku końcowi zmierzają przygotowania do 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cigacicach. Jeszcze dzisiaj wolontariusze przygotują do wydarzenia szkołę i jej otoczenie gdyż ponad 70 pojazdów się tu pojawi w samo niedzielne południe (uwaga utrudnienie z wjazdem pod szkołę przed mszą o 11.00).
Działania orkiestrowego sztabu w niedzielę swój początek będzie miał już o 8.00 szkoleniem wolontariuszy, którzy następnie rozejdą się po wsi i sąsiednich. Pewnie spotkacie ich w wielu różnych miejscach więc proszę się nie dziwić gdyż grają dla Naszych i Waszych dzieci. Grają i kwestują dla siebie.
Wydarzenie zacznie się rozkręcać po 12 kiedy na plac przy Naszej Szkole zaczną zjeżdżać się załogi II Rajdu 4×4 WOŚP Sulechów. Rajdowicze oprócz przerwy na posiłek (około 13.00) będą mieli inne zajęcia. Najbardziej nas interesuje to o 14.00 kiedy to przeprowadzą licytacje zgromadzonych fantów (z własnego uzysku). Kiedy cigaciczanie zaczną się zbierać w Szkole Oni odjadą na finał Rajdu pod Ratusz. A wtedy w sali gimnastycznej się zacznie:
granie, śpiewanie i tańcowanie, linek wiązanie, baniek puszczanie wybuchowych w tempie szalonym a potem oczom zadziwionym modele latające się pojawią nad głowami między śpiewami i licytowaniami.
Na otwarcie Finału tanecznym krokiem powita nas The Toys z Zielonej Góry. Mniej tanecznym krokiem imprezę rozpocznie duet konferansjerski Marek & Łukasz (będzie śmiesznie).
Po każdym występie artystycznym (około 15 -20 minut) mają być licytacje. Fantów ku temu jest wiele ale te wartościowe będą w każdym zestawie licytacyjnym. Szczerze mówiąc tych fantów jest na prawdę wiele (aż dziw bierze jak ludzie są otwarci na WOŚP), że na pewno starczy dla każdego.
Wśród nich pozwolę sobie choćby wymienić:
dzieła literatury historycznej o Regionie,
zestaw pożarniczy od miejscowych strażaków
złote serduszka od zaprzyjaźnionego złotnika
wyjątkowy miś od Eli Tarłowskiej,

Misiek Pani Eli
Jurek Owsiak v.2019

wyjątkowy drewniany ręcznie malowany motyl w drewnie
obraz „Klimaty nadodrzańskie” Aśki Tomońskiej
koszulki z autografami sportowców,
voucher na czarter statku
kimono z autografem Pawła Nastuli
gadżety od BNP Paribas Bank o/Sulechów
wielki tort od Cukierni Grono
obraz od naszej znajomej artystki z motywem odrzańskim
wartościowe monety okolicznościowe od anonimowego sołtysa 😉
wiele egzemplarzy biżuterii rękodzielniczej
kamerka samochodowa
lokówko suszarka marki Bosch
luneta – teleskop Monocular
zestaw gadżetów od Mrówki
zestaw gadżetów biurowych firmy Pentel
zegarek na rękę Smart Bracelet
zestaw słuchawkowy dla biegaczy
paletki do badmintona
tablet Rebel Toys
markowy szynkowar
piłki z autografami koszykarzy Stelmetu
bony podarunkowe do „Joanna – gadżety na balety”
biało – czerwona czapka Pentel PePe Protasiewicza
talon na siłownie
ponadto torebki damskie, talony na degustacje wina oraz
wina z miejscowych winnic.
W czasie całej imprezy na terenie Szkoły będzie czynna orkiestrowa Kawiarenka do której każdy może przynieść swoje wypieki na sprzedaż aby dołożyć się do zbiórki dla dzieciaczków i każdy może sobie kupić kawę, herbatę czy jakąś słodką przekąskę aby zasilić zbiórkę Naszego sztabu. Równolegle w innych klasach i na korytarzach będą czynne wystawy, sala zabaw dla małych dzieci czy sale z projekcjami filmów o Regionie. Z wystaw szczególnie polecamy lalki Pani Eli Tarłowskiej z Kalska, którą pamiętamy z zeszłorocznej licytacji lalki – Jurek Owsiak i wielkiego serca dla dzieci (zbiórka w sklepie darów dla dzieci z OSW w Sulechowie).
Nieodzownym elementem WOŚP w Cigacicach będzie loteria ale i obecność miejscowych strażaków ochotników z pokazem sprzętu gaśniczego jakiego już się dorobili od chwili powstania (zagadka – rok powstania/reaktywacji OSP Cigacice?).
Zapraszamy i życzymy niesamowitych wrażeń na kolejnym finale WOŚP.