Marnotrawstwu STOP!

Tak można by w skrócie skomentować wydarzenia ostatnich dni w Sulechowie. Miło nam donieść, że pisząc o tym (propagując pewne idee) również do tego się przyczyniamy. Nikt oczywiście sobie nie przypisuje czyich zasług ale przyznajemy się do pomocy w wielu inicjatywach. Na pewno uczestniczymy w wielu wydarzeniach na których dokładamy swoją cegiełkę bo: wielu może więcej. Dlatego staramy się być wszędzie tam gdzie dzieje się dobro. Jesteśmy tam fizycznie lub duchem kiedy gdzie indziej dzieją się ważne rzeczy ale pomagamy również przed wydarzeniami.
Jakby nie było w ostatnich dniach w temacie jak w tytule na cmentarzu komunalnym w Sulechowie stanął regał metalowy na używane znicze aby ograniczyć wydatki uboższym mieszkańcom a także zminimalizować wywóz odpadów z cmentarza skoro odpady tak dużo kosztują miasto i jego mieszkańców. Na regale można pozostawiać używane ale dobre, niepotrzebne elementy funeralne (znicze szklane, plastikowe). Jednych stać na zmianę całego wystroju grobu co miesiąc a innych tylko na wkład do znicza. Dlatego Ci pierwsi proszeni są o niewyrzucanie tego co można użyć ponownie, choćby dla natury nas otaczającej. Decydującym jednak elementem w tym zabiegu jest oszczędność naszych pieniędzy przez miasto.
Kolejnego dnia na Jana Pawła II koło Biblioteki Publicznej Gminy Sulechów stanęła JADŁODZIELNIA. Niesamowita inicjatywa odwzorowana od Zielonej Góry w myśl idei niemarnowania jedzenia, które w tysiącach ton wala się po śmietnikach. Jak się okazuje takie szafy na jedzenie są już również w sąsiednich miastach (w innych się o nich myśli). Zatem Sulechów jest kolejnym punktem na mapie takich inicjatyw oszczędzających nasze środowisko bo do produkcji choćby jednego bochenka chleba zużywa się kilkanaście litrów wody a do wyhodowania jednego tucznika kilka tysięcy!!
Kolejny dzień i kolejna realizacja pomysłu zgodnego z tytułem artykułu: Zimowy Szafing Dziecięcy. Dziś od 10 do 14 w sali sulechowskiego Supekom-u spotkały się mamy aby się powymieniać rzeczami lub upłynnić to co im i ich dzieciom się już nie przyda. Większość rzeczy w stanie doskonałym lub lekkim śladem użytkowania. Wymiana fejs tu fejs to idealny sposób na poznnie nowych ludzi, wymiana uwag o wychowaniu dzieci czy też sposób na rewolucje szafowe (Szafing).
Kolejny raz należy napisać:
Brawo brawo brawo dla organizatorów i pomysłodawców 🙂

regał na znicze i inne funeralia
kilkadziesiąt godzin temu
zimowy szafing dziecięcy
tyle dobra
foto EkoBea