Światło, nosisz je w …

Światło nosisz je w sobie
Pozwól mi choć raz przy nim znowu ogrzać się – śpiewała Natalia Kukulska. Światło które ogrzewa i daje nadzieje właśnie odebrali w Wiedniu zielonogórscy harcerze. Wśród nich jest i Nasza sulechowska ekipa: czworo harcerzy z Hufca Babimojsko – Sulechowskiego. Reprezentanci Nasi to: pwd. Magdalena Maciejewska, HO Jakub Rutkowski, pwd. Kamil Wiśniewski, phm. Joanna Kawczyńska .

pojechali do Wiednia po Światło Pokoju

W dniu 13 grudnia w godzinach porannych wyjechali Oni z innymi druhami z Zielonej Góry w delegacji do Wiednia na uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju.
Nasza delegacja (lubuska) dziś te światełko w Wiedniu odebrała na uroczystym spotkaniu ze wszystkimi organizacjami skautingowymi . Na ręce reprezentacji ZHP Światło odebrała Karolina Pasek a modlitwę wiernych odczytała Maja Markowska z Hufca Zielona Góra.

moment przekazania Światła Pokoju

Przy okazji przypominamy też (informujemy), że przekazanie Światła odbywa się jutro (15.12) w Zakopanem, gdzie Naczelniczka ZHP odbierze Światło z rąk słowackich skautów.

Modlitwa wiernych

Nasi harcerze wracają do Sulechowa jutro w nocy a we wtorek ze Światełkiem Pokoju pojawią się na sesji Rady Miejskiej w Sulechowie.
Następne dni to wielka praca dla Naszych harcerzy, którzy oprócz dozorowania dopiero co otwartej jadłodzielni, odwiedzą wszystkie firmy i instytucje, które życzą sobie przejąć Światełko pokoju od Nich.