Ewent na Obrą

Już w najbliższą sobotę (21 września) w Cigacicach tradycyjny jesienny piknik rodzinny. Tradycyjnie też nie zabraknie największych atrakcji: Loterii fantowych i Słoiczków z piwniczków. Odbędzie się też po raz pierwszy inspirowany przez Panią Prezes Stowarzyszenia Regionu Cigacic, turniej Pięciowsi. Jak Nam donoszą szykuje się pięć reprezentacji! Oj będzie się działo.

Tymczasem wczoraj odbyło się ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA połączone ze zebraniem wiejskim w Górzykowie. Na spotkanie (wbrew naszemu doświadczeniu z minionych lat) przyszło ponad 40 osób! Wynikiem tego spotkania była niesamowita radość dzieci z zabawy, nagród i konkursów wiedzy o… Górzykowie. Było ognisko a w nim pieczone ziemniaki oraz na ognisku kiełbaski. Kto się załapał – zjadł ze smakiem. Mieszkańcy rozegrali mecz siatkówki na boisku na Obrą a przy ognisku dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy, o których wielu nie miało pojęcia. Wielu bo są np tacy co odpowiedzieli na prawie wszystkie (brawo Panie Zbigniew Warszawski). Brawo również dla Pana Zbyszka Trompy, któy je przygotował dla swoich sąsiadów.

Ewent (taka modna nazwa obecnie) przygotowała Rada Sołecka, której na zakończenie młody sołtys Górzykowa podziękował wszystkim razem i każdemu z osobna:

  • za pyszne ciasta i zorganizowanie kiełbasek – Celinie Migdał
  • za zakupy i zabawki dla dzieci – Elżbiecie Tatarynowicz
  • za zaproszenia i rozniesienie ich – Agnieszce Migdał
  • za drewno – Zbigniewowi Warszawskiemu
  • za auto i przyczepkę do przewozu całości – Mirosławowi Migdał
  • za obecność i foty – Annie Lewandowskiej Migdał.

Oraz wszystkim tym, którzy dołożyli swoją cegiełkę do ewentu nad rzeką w Górzykowie.

Teraz My zapraszamy do Cigacic w sobotę najbliższą (21.09.2019 rok od 16 do 20).