24 zwykła a Pan…

rzekł do Mojżesza: «Zstąp na dół, bo sprzeniewierzył się lud twój, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej. Bardzo szybko zawrócili z drogi, którą im nakazałem, i utworzyli sobie posąg cielca odlanego z metalu, i oddali mu pokłon, i złożyli mu ofiary, mówiąc: „Izraelu, oto twój bóg, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej”».

I jeszcze powiedział Pan do Mojżesza: «Widzę, że lud ten jest ludem o twardym karku. Pozwól Mi, aby rozpalił się gniew mój na nich. Chcę ich wyniszczyć, a ciebie uczynić wielkim ludem»…

Niedziela 24 zwykła w KK – ogłoszenia duszpasterskie

Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania i Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i nauczycieli. Modlimy się by całe dzieło kształcenia i wychowania przynosiło jak najpiękniejsze owoce, które dokonuje się przez bliską współpracę rodziny, Szkoły i Kościoła.

Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu… a na Jasnej Górze na swej dorocznej pielgrzymce gromadzi się Świat Pracy.

Przy wyjściu z kościoła zbieramy dziś ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

We wtorek 17 września wspominamy 80 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Tego dnia też przypada Dzień Sybiraka.

W środę 18 września przypada Świętego Stanisława Kostki, Patrona Polski i Patrona Młodzieży. Zapraszam na mszę dzieci i młodzież (kandydatów do bierzmowania).

W sobotę 21 września – Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

W przyszłą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna. Zapraszam na tę pielgrzymkę Naszych nauczycieli.

W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 11.00 – spotkanie dla rodziców dzieci klasy III. A w Sulechowie, w salce katechetycznej przy Parafii Podwyższenia Krzyża o 17.oo odbędzie się katecheza dla dorosłych.

Intencje mszalne na nadchodzące dni:

środa ++ Czesława i Albin Kurkiewicz

czwartek + Stefan Trzciński i ++rodzice z obu stron

piątek + Krystyna Komorowska (intencja od uczestników pogrzebu)

sobota – DB za Zofię (czwarte urodziny) i Oliwiera (1 urodziny).

Niedziela g. 9.00 ++ Czesława Trojanowska i Wanda Tomaszewska (11 i 8 rocznica śmierci)

……………g. 11.00 DB za Marie i Borysa (2 i 1 rocznica urodzin)

Polecam prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedziela.

Dziękuję za ofiary ze szczególnym uwzględnieniem ofiar na potrzeby Naszej Parafii

Składam życzenia na ręce solenizantów i jubilatów – wszelkich błogosławieństw Bożych na następne lata.

Gościom życze miłego pobytu.

ks. Jerzy Filipkowski

…Mojżesz jednak zaczął usilnie błagać Pana, Boga swego, i mówić: «Dlaczego, Panie, płonie gniew Twój przeciw ludowi Twemu, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej wielką mocą i silną ręką? Wspomnij na Abrahama, Izaaka i Izraela, Twoje sługi, którym przysiągłeś na samego siebie, mówiąc do nich: „Uczynię potomstwo wasze tak licznym jak gwiazdy niebieskie, i całą ziemię, o której mówiłem, dam waszym potomkom, i posiądą ją na wieki”».

Wówczas to Pan zaniechał zła, jakie zamierzał zesłać na swój lud.