Niespodziewane zatory na S 3

Jak już wcześniej wspominaliśmy na terenie Gminy Sulechów w okolicy Cigacic nagle niespodziewanie pojawiły się korki przed przeprawami mostowymi na Odrze w Cigacicach i Górzykowie. Korek na nowym odcinku S 3 ciągnie się już prawie od Świebodzina (info z 18.20). Na węźle Nowy Świat (skrzyżowanie z dk 32) nieco się rozładowuje bo część spieszących na kolacje chce dojechać jeszcze na ciepłą herbatę (najlepsza na upały) i kieruje się na Cigacice. Niestety musimy zasmucić co niektórych, to się nie uda tak jak (najprawdopodobniej), dzisiejsze derby Ziemi Lubuskiej gdyż zaczyna padać deszcz. Jest on co prawda oczekiwany od tygodni ale miał padać (wg IMGW) już dwa dni temu wraz z potężnymi burzami. Jakby nie było życzymy wszystkim szybkiego dotarcia do domów i wielkiego zwycięstwa z deszczem i przeciwnikiem lepszej drużynie. Dziś (to pewnik) miał nim być Falubaz Zielona Góra.

Wracając jednak do zatorów, to jazda w nich nie jest prosta. Nie wolno rozpraszać kierowcy ani wykonywać innych czynności nie związanych z ruchem. Przez chwilę nieuwagi można zrobić sobie i innym krzywdę a już na pewno wyrządzić nieodwracalną szkodę na życiu, zdrowiu bądź majątku a konsekwencje tych wszystkich przypadków są bolesne i na pewno kosztowne.

Szerokości życzymy i pamiętajmy o jeździe na suwak, uprzejmości i nie zajeżdżajmy drogi komuś kto już nas wyprzedza (ani nie przyspieszajmy – zakazane PoRD).

stoimy w korku do Cigacic a w tle zator do Zielonej Góry na S 3

starszy kierowca nie zachował zimnej krwi vel ostrożności i wjechał w w nowego Suva

kto nie zna terenu ładuje się w ładną drogę z niespodziewanym końcem pod lasem do którego z powodu suszy obowiązuje zakaz wjazdu. w lusterku naszego Peugota widać jaki sznur aut płynie przez rondo z 3 stron w kierunku Zielonej Góry.