Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Całkiem spokojny tydzień za Naszymi ochotnikami z OSP Cigacice. W tym tygodniu zaliczyliśmy tylko jeden wyjazd do pożaru ścioły. Znowu się paliło w okolicy Górzykowa. Niejeden już się zastanawia skąd tak często te pożary i właśnie wokół tej wsi. Nasi ochotnicy jak i strażacy z PSP mają pewnie swoje podejrzenia lecz nie mówią nic. Mówią za to użytkownicy portalu społecznościowego, którzy w prosty sposób wyrażają swoją opinię o tych „zdarzeniach”.

Ostatnio Nasi ochotnicy jeździli do kilku „zdarzeń” i w związku z tym postanowili podnieść swą zdolność bojową ćwicząc pewne manewry i zachowania w celu usprawnienia akcji gaśniczych. Dzięki temu, że oprócz młodych ochotników mamy dwóch zawodowców i ochotnika z kilkunastoletnim stażem ćwiczenia przebiegały głównym nurtem podawania środka gaśniczego i wszystko co przy tym każdy wiedzieć powinien. Poza tym sprawdzono stan urządzeń znajdujących się na wozie bojowym. Wszystko działa bez zarzutu i oby tak dalej było a strażacy są gotowi na następne akcje.

Tak trzymać

a tu co sami napisali na swojej stronie na fb:

Ćwiczymy i poznajemy (przypomnienie) co gdzie w aucie, jak współdziałać z partnerami w akcji, zwijanie i rozwijanie węży, rozwijanie linii głównej, rozwinięcie zasilania wozu i przy poborze wody ze zbiornika (w naszym przypadku rzeka). Przećwiczyliśmy montaż i demontaż drabiny składanej, rozruch i użycie pilarki łańcuchowej. Ochotnicy młodsi i starsi przećwiczyli podawanie wody na źródło ognia. W koleżeńskiej atmosferze miłe sobotnie popołudnie spędzone pożytecznie, by każdy następny wyjazd był jeszcze bardziej profesjonalny.

więcej na OSP Cigacice