Kiściobraniowe fajerwerki

Czas płynie nieubłaganie. Zmienia się w koło Nas prawie wszystko. Otoczenie, ludzie, środowisko, kwiaty rozkwitają, warzywa dojrzewają. Kucharze się szkolą i karmią. Tak też jest z przygotowaniami do corocznej imprezy sztandarowej wsi Górzykowo, w którym funkcjonuje kilka winnic i prężnie działa Stowarzyszenie Górzykowo – Obrzańskie Winne Wzgórza. Oni to tworzą klimat wsi i zapraszają do siebie każdego dnia. Oni to robili kiściozjazdy a teraz Maraton Winnic. Oni tworzą typu plenery malarskie czy konkursy na nakrycie głowy. Nie sposób opisać tego w opasłych tomach więc tylko wrzucamy „zajawki” z ich stron i ich sprzymierzeńców. Proponujemy prześledzić wszystko bo atrakcji co niemiara się szykuje na 10 sierpnia br.

„Kiściobranie” coraz bliżej. Mistrz grillowania Dariusz Antkowiak już trenuje. Klientom Przystań Tu bardzo smakuje wszystko, co wychodzi spod jego ręki. Będzie miał fajny team, opcję dla wegetarian ale o tym trochę więcej już w środę.
Dołączycie do naszego wydarzenia?
Zapraszamy osoby biegające do udziału w https://maratonwinnic.pl
Zdjęcia Barbara Adamek

Zapraszamy w tym roku jak zawsze artystycznie ale też na sportowo. Górzykowo 10.08.2019r. Maraton i półmaraton czyli bieg przez nasze wspaniałe lubuskie winnice a potem zabawy, warsztaty, konkursy, koncerty i zabawa na całego. 

Dla osób biegnących w maratonie lub półmaratonie https://maratonwinnic.pl podczas naszego święta „Kiściobranie”, chcących przyjechać wcześniej lub zostać dłużej przygotowujemy pole namiotowe na jednej z posesji, w sąsiedztwie urokliwego, starego sadu.
Jeżeli moglibyście dać znać, że zamierzacie przyjechać z własnym namiotem to bylibyśmy bardzo wdzięczni. Może będziecie chcieli odwiedzić winnice, piwniczkę lub zjeść coś pysznego e porcie, nad rzeką w Przystań Tu ?

Kolejna zapowiedź tego, co szykujemy na „Kiściobranie”.
Prezentacja, degustacja i możliwość zakupu tego co świeże, zdrowe, przygotowane z lokalnych produktów
Dzisiaj na zachętę..
Odwiedzi nas pani Magda z Malinówki ze swoimi pysznościami. Chlebem żytnim, który wpisany jest na listę produktów tradycyjnych.Wygląda obłędnie i tak też smakuje. Orzechy w miodzie, syropy ziołowe – miętowe, pokrzywowe, imbirowe, lawendowe i tym podobne smakołyki.
Będzie okazja na degustację dżemów, konfitur i sosów do serów i mięsa, owoców suszonych przygotowanych przez Alicję z naszej górzykowskiej Piwniczki.
Szczegółów imprezy szukajcie w wydarzeniu.

Animal Flow to innowacyjny system ćwiczeń, oparty o ćwiczenia kalisteniczne naśladujące sposoby poruszania się zwierząt. Czerpie z wielu form treningu z masą własnego ciała; zawiera w sobie elementy parkour, akrobatyki, gimnastyki, capoeiry, jogi czy breakdance’u łącząc wszystko w płynny ruch, tzw. flow.

Trening składa się z sześciu głównych komponentów:
– mobilizacji nadgarstków,
– aktywacji pozycji,
– specyficznego dla systemu rozciągania,
– przemieszczania się w pozycjach,
– przejść pomiędzy pozycjami
– flow, czyli płynnego ruchu, stanowiącego połączenie sekwencji ruchów w całość.

Jeżeli chcecie w ciekawy i niebanalny sposób wzmocnić i zwiększyć mobilność i elastyczność ciała, poszerzyć zakres ruchu, poprawić siłę i wytrzymałość a tym samym wyrzeźbić sylwetkę to Animal Flow jest właśnie dla Was!
Treningi są bardzo różnorodne, dzięki zmianie tempa, rodzajów ćwiczeń i połączeniami poszczególnych ćwiczeń w ramach flow. Pozytywne efekty odczują zarówno amatorzy, jak i osoby bardziej zaawansowane w pracy z ciałem.

https://www.facebook.com/watch/?v=630256897485045