Dyletanci na drodze

W piątek ubiegłego tygodnia na drodze Zawada – Cigacice (droga powiatowa w zarządzie miasta Zielona Góra) pojawiły się pomarańczowe kamizelki ekipy drogowców zmieniając warunki drogowe w dwóch miejscach. Co do zasadności tych robót w ten dzień i w tych warunkach nie dyskutujemy bo to jak kopanie z koniem. Jednak chcielibyśmy podnieść pod rozwagę temat oznakowania tych, było nie było, niebezpiecznych miejsc przed weekendowym tłokiem na tej drodze. Poza tym proponujemy na przyszłość rozważyć kompetencje osób zmieniających ruch na tej newralgicznej drodze bo jedynie kierowcy znający przepisy wiedzą jak pokonywać ten odcinek prawidłowo. Robotnicy ustawili znaki w sposób niewłaściwy i zagrażający bezpieczeństwu użytkowników drogi. Mało tego, przez takie nieudolne „kierowanie ruchem” podczas budowy trasy S 3 ginęli ludzie! Prosimy zatem odpowiedzialne służby o zmiany oznakowania zgodne z PRD a kierowców prosimy o rozwagę i nogę z gazu.

piątek godzina piętnasta z minutami, leje deszcz…

droga po frezowaniu, maszyna wjeżdża na lawetę

przejazd już utrudniony ubytkiem asfaltu a na dodatek słupki wyznaczające drogę źle ustawione (na środku)

kilometr dalej (może półtora) następna przeszkoda i podobne ustawienie pachołków

dobrze, że chociaż postawili znaki odpowiednie aby wyhamować ruch

z drugiej strony już trochę lepiej  ze znakami

Odpowiedź do artykułu “Dyletanci na drodze

  1. WJ W Autor

    Brawo, zadziałało. Pewnie (niekoniecznie nasze pisanie) czytanie czegoś uczy więc oznakowanie dzisiaj poprawiono. Jedzie się już bezpiecznie.
    Prace remontowo-modernizacyjne trwają. Na Zimnym Potoku skruszono już betonowy podkład mostku i teraz nastąpi poszerzenie szerokości przeprawy (pod ścieżkę rowerową). Finalnie położony zostanie nowy dywanik na jezdni i ścieżce.