Niedziela Palmowa

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy pamiątkę triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, by tu przez Swoją Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie dokonać dzieła naszego Zbawienia. Na pamiątkę tamtego wydarzenia święcimy dziś palmy.

Przed Mszą o 11.00 palmy poświęcimy przed kościołem. Po Mszy Gorzkie Żale a po nich spotkanie dla rodziców dzieci pierwszo komunijnych (w kościele).

Triduum Paschalne w naszym kościele:

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00 – po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia i adoracja do godziny 22.00.

Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa. Adoracja od godziny 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa o 17.30 i po niej Liturgia Wielkopiątkowa, której centrum stanowi Adoracja Krzyża – złożone ofiary zostają przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do 22.00 Obowiązuje post ścisły (ilościowy i  jakościowy) oraz abstynencja.

Wielka Sobota – Adoracja przy Bożym Grobie od 15.00 do 22.30. Również w tym dniu starajmy się zachować post. Święcenie pokarmów: Cigacice – 10 i 12.00; Górzykowo – 11.00. Liturgia Wielkosobotnia – 20.00 gromadzimy się przed kościołem. Proszę przynieść świece.

Na adorację zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Niedziela 21 kwietnia – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

  • 5.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prywatna
  • 6.00 Msza Rezurekcyjna z procesją dookoła kościoła
  • 11.00 druga Msza świąteczna

Do spowiedzi jeszcze dwie okazje: poniedziałek przed Mszą świętą (18.00) oraz w środę przed Mszą poranną (8.30). Odwiedziny chorych w środę od 10.00. Tych co zawsze odwiedzę bez zgłoszenia, pozostałych proszę zgłosić.

W dalszym ciągu rozprowadzam świece na nasze wielkanocne stoły (15 zł). Ofiary zebrane przekażę do Caritas naszej Diecezji na pomoc do Aleppo w Syrii.

Intencje Mszy świętych:

  • poniedziałek 18.00 – + Janusz Kołaczyński
  • środa 8.30 – za Parafian
  • Wielki Czwartek – w intencji własnej
  • Wielka Sobota – za Parafian
  • Niedziela ZP – 6.00 – za Parafian; 11.00 – ++ Kazimiera i Antoni Zawałeń

Sprzątanie i dekorowanie kościoła – rodzice dzieci pierwszo komunijnych – w środę od 16.00. W czwartek, piątek i sobotę – młodzież przygotowująca się do bierzmowania.

Prasa katolicka do poczytania na stoliku przy wyjściu z kościoła

Jubilatom, solenizantom i wszystkim świętującym składam życzenia wszelkich łask Bożych.

Ksiądz Proboszcz Jerzy Filipkowski