Duda u Sołtysa i sołtysowej

Głowa Państwa w Gminie Sulechów spędziła dziś niemal pół dnia. Z tego powodu zamieszanie nie lada w szeregach Policji oraz na okolicznych drogach. Nie wspominamy już o tym, że wszyscy uczestnicy konferencji zostali porządni przetrzepani przez SOP. Nie było wyjątku czy to burmistrz, wójt czy sołtys. Nie udało Nam się zdobyć akredytacji gdyż zbyt późno dotarły do nas informacje o tym że On tu będzie. Powody znacie Państwo, nawet nie wszyscy w Kalsku o tym wiedzieli. Uczestnicy konferencji byli zobligowani zachowaniem w tajemnicy tego faktu. Wiemy też, że nikt obcy ideowo też się tam nie dostał. Prezydent A.Duda w zasadzie był tak krótko na konferencji gdyż równie w innej części Polski miał ważne „sprawy”. Na krótką wizytę i jeszcze krótszy „wykład” na konferencji zaproponowanej przez Kancelarię Prezydenta w Kalsku niczym torpeda wpadł ze spotkanie w Sulechowie. Za nim, jako gospodarz terenu przyleciał również burmistrz Wojciech Sołtys. Burmistrz wspólnie z szefową MB Pneumatyka witali Prezydenta i oprowadzali po firmie gdzie rządzi super szefowa. Wizyta własnie w tej firmie była spełnieniem obietnicy jaką złożył Prezydent podczas gali wręczania nagrody gospodarczej Prezydenta RP w listopadzie 2018 roku.

O samej wizycie napiszemy później.

Prezydent Duda z Sulechowa udał się do Wielkopolskiego Mogilna…

Jak już wcześniej pisaliśmy na spotkaniu z prezydentem RP byli również sołtysi i radni. Tutaj: sołtys Krężoł Grażyna Pętlewska i Radna RM Krystyna Jagodzińska-Kochaniak (z Krężoł)

Pani sołtys Kalska pogratulował wyboru na następną kadencję (pewnie żałował że wczoraj nie mógł być – wiele by się o Niej dowiedział)…