Krężoły wybrały

Dziś jak zwykle o 18.00 rozpoczął się kolejny etap maratonu wyborczego. Jak zwykle nie było niespodzianek. Również, co ciekawe, Nasze społeczeństwo stało się bardzo obywatelskie. Zarówno na zebraniach w których braliśmy udział jak i dzisiaj (też braliśmy udział) w sali wiejskiej sołectwa (dziś w Krężołach) zgromadziło się ponad 55 osób i w czasie zebrania jeszcze dochodzili. Jak wspominaliśmy wcześniej – niespodzianki nie było. Wszyscy zagłosowali na kandydatkę, którą była Pani … i tu niespodzianka, Grażyna Pętlewska (tylko dwa głosy nie ważne). Nie wiemy czy tak dobrze działała czy też spodobało im się sprawozdanie jakie zdała podczas przygotowywania kart wyborczych. A tak serio to była jedynym kandydatem na sołtysa i innego nie chcieli, podobnie jak w Cigacicach, Górzykowie czy Kruszynie. Przyszli na wybory podziękować w ten sposób swojej liderce za to co Ona robi dla nich. Ich wizyta to również podziękowanie dla Rady Sołeckiej, która również pod rządami Pani Grażyny się uaktywniła. Najlepszy dowód na to był w rogu sali gdzie na uczestników zebrania i gości czekała gorąca kawa i pyszne ciasto. My tam byliśmy i zaproszenie do skosztowania dostaliśmy ale ze względu na natłok obowiązków obeszliśmy się smakiem i oddaliliśmy się zygzakiem 😉

Skład komisji skrutacyjnej wyborów:

Ryszard Górnicki (sam się zadeklarował do pracy); za jego przykładem poszła Krystyna Jagodzińska-Kochaniak oraz Małgorzata Piskorz.

Skład Rady Sołeckiej zaproponowany przez mieszkańców:

Barbara Wojciechowska, Małgorzata Broś, Emilia Kwaśniewska, Anna Sołduchin i Sylwia Wawrzyniak-Bodnar.

Wcześniej jednogłośnie mieszkańcy zadecydowali o 5-cio osobowym składzie rady.

Zebraniu przewodniczył radny Rady Miejskiej w Sulechowie, jeden z czterech radnych pochodzący z Krężoł. Aczkolwiek to bardzo ciekawe jak im się udało uzyskać tak dobry wynik? Czyżby to zgrane społeczeństwo czy też jakiś inny magiczny zabieg (vel wybieg)? Jedno tylko możemy zdradzić. Stanisław Kaczmar zamieszkały w Krężołach startował z miasta a Piotr Bodnar wszedł z drugiego miejsca listy burmistrza Sołtysa. Poza tym ze wsi w Radzie Miejskiej jest jeszcze Krystyna Jagodzińska – Kochaniak i w Radzie Powiatu – Ryszard Górnicki (PIS).

Gratulujemy zatem nowo (starym) wybranym oraz życzymy owocnego działania na rzecz wsi. Również wszystkim radnym z Krężoł życzymy owocnych działań ale już nie tylko na rzecz wsi ale całej Gminy i Powiatu zielonogórskiego.