Rady radzą

Już za chwilę (11.00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego) w Zielonej Górze posiedzenie Sejmiku województwa lubuskiego. Jest to już IV zwyczajna sesja.

Już jutro kolejna sesja kolejnej Rady, tym razem Powiatu Zielonogórskiego. Wg nowych zwyczajów sesje każdego szczebla można już oglądać na żywo na portalu www.sesje.pl. Wystarczy tylko sobie wyszukać swoje miasto i jazda. Co prawda nie jest to jakość jak w HD ale coś można zobaczyć, usłyszeć. Zapraszamy zatem na sesję bądź do oglądania.

Kolejna okazja do przyjrzenia się pracy naszych radnych to kolejna sesja Rady Miejskiej w Sulechowie. Tą sesję również będzie można obejrzeć w internecie ale w przypadku tej sesji lepiej przyjść na salę 104 ratusza i z bliska zobaczyć co jest grane. Przy okazji (internetowi malkontenci) mogą osobiście zadać pytania swoim radnym czy burmistrzowi. Tu musimy pochwalić Nowego burmistrza, że bardzo rzeczowo odpowiada na każde pytanie. Termin najbliższej sesji Rady Miejskiej w Sulechowie to 19 marca (trzeci wtorek m-ca). Planowany początek obrad to godzina 12.00 lecz mimo ustawowych terminów dziś jeszcze nic o tym nie informują na BIP Sulechów, choć dziś lub jutro powinny odbyć się komisje RM przed sesją! Te informacje winny się znaleźc co najmniej tydzień wcześniej na www.bip.sulechow.pl w zakładce Rada Miejska>informacje o terminach posiedzeń komisji.

Słyszeliśmy o przejściowych kłopotach kadrowych w biurze RM ale to nie zwalnia nikogo z obowiązków informowania podatników o działaniach za ich pieniądze.