Gorzkie żale

To motyw przewodni nabożeństw w okresie Wielkiego Postu w który weszliśmy w minioną Środę Popielcową (Prochem jesteś i w proch się obrócisz). W związku z tym od dzisiejszej pierwszej niedzieli (10 marca) Wielkiego Postu do trzeciej (24 marca) Gorzkie Żale odprawiane będą po pierwszej Mszy świętej o 9.00. Następne trzy niedziele (31.03 – 14.04) po Mszy świętej o 11.00.

Dziś po Mszy o 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci II klasy (początek przygotowań do I komunii). W przyszłą niedzielę po tej samej Mszy spotkanie dla rodziców dzieci klasy III (oba spotkania odbędą się w kościele).

Droga Krzyżowa dla uczniów Naszej szkoły i innych chętnych we wtorki o 7.30 a po, Msza święta. Dla młodzieży i dorosłych – w piątki o godzinie 17.00. Po DK Msza święta. Zapraszam do uczestnictwa w tych tradycyjnych i pięknych nabożeństwach.

W środę 13 marca – VI rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka (Jorge Mario Bergoglio – argentyński duchowny, arcybiskup Buenos Aires – przypis redakcji). Modlimy się o Boże Błogosławieństwo i owocny pontyfikat.

W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na cele misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

W zbliżających się dniach będziemy modlić się o 17.00 (poza wtorkiem) za:

  • wtorek – (rano) za parafian
  • środa –  +Michał Stelmaszuk (intencja od uczestników pogrzebu)
  • czwartek – + Bogusław Śledź (1-rocznica śmierci)
  • piątek – + Janusz Kołaczyński
  • sobota – ++ Józefa, Edmunda i Jana
  • niedziela (rano) – ++ Józef, Józefa i Ludwik Brembor
  • niedziela (11.00) – ++ Agnieszka i Walenty Ruta, Franciszek Heyduk i Kazimiera Zawałeń.

Tygodniki katolickie przy wyjściu z kościoła (Niedziela, Gość Niedzielny) oraz dwumiesięcznik „Miłujcie się” (gratis) a gdyby ktoś był zainteresowany prenumeratą – dołączony jest blankiet wpłaty (5 zł/nr).

Podziękowania za wszelkie ofiary a w szczególności te na potrzeby remontowe, które są wielkie.

życzenia dla jubilatów, solenizantów i wszystkich tych co obchodzą w nadchodzącym tygodniu swoje małe i duże jubileusze. Wszelkich błogosławieństw i łask Bożych dla każdego.

Ks. proboszcz Jerzy Filipkowski