Nic nie musisz

Nic nie musisz, już nawet Twojego PIT-a rozliczy za Ciebie Urząd Skarbowy. Wystarczy tylko, że po 15 lutym (to już jutro) na stronie www.podatki.gov.pl sprawdzisz rozliczenie i zaakceptujesz je bądź nie. Przy okazji jak tam już będziesz (będziecie) zgodnie z prośbą burmistrza Sołtysa przekażcie 1% swojego podatku (miast oddawać fiskusowi) organizacjom pożytku publicznego z Gminy Sulechów. Nasza z kolei prośba aby przekazać 1% podatku organizacjom z Cigacic, które również są na liście Sołtysa (burmistrza). W związku z tym prosimy o zwrócenie uwagi na Stowarzyszenie Regionu Cigacic KRS 0000116341 (poz.10), które jest motorem napędowym większości wydarzeń w Regionie Cigacic (pikniki festyny, akcje dobroczynne). W jego strukturach są takie sekcje, o których wielu nawet nie wie:

– modelarstwa lotniczego

– historyczne

– aktywne babeczki

– Teatr Wielki

Kolejna organizacja z Cigacic licząca na Wasz 1% to odradzająca się w Regionie Cigacic OSP CIGACICE. Szczegóły przekazania swojego 1%  tej organizacji prezentujemy poniżej.

Z góry dziękujemy za wszelkie dowody wsparcia i uznania. Dobroczynne wpłaty można również przelewać na konto OSP Cigacice.

Tymczasem:

1% – To pomoc, która nic nie kosztuje

OSP Cigacice prosi o wsparcie na rozwój jednostki

Wystarczy, że rozliczając się z urzędem skarbowym w 2017 roku w zeznaniu za rok podatkowy 2016 we

WNIOSKU O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP),

który znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego wpiszemy numer KRS Związku OSP: 0000 116 212

a w części

„INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, „Cel szczegółowy 1%”

wpiszemy skróconą nazwę i adres OSP:

OSP Cigacice, Plac Szkolny 10, 66-131 Cigacice

Z góry dziękujemy w imieniu strażaków ochotników z OSP Cigacice, których przybywa z każdym rokiem. To znaczy że jednostka po wieloletnim niebycie powraca na scenę województwa lubuskiego.