Drugi kontrolny

Dziś Mewa po raz drugi wybiegła na boisko (podobnie jak jej konkurenci) by rozegrać swój drugi sparing-mecz przed rundą wiosenną. Wspomniani konkurenci to Cargowia Kargowa, której boisko przypominało bardziej grzęzawisko niż boisko. Nic to jednak, obie drużyny nie na takich grały to i na tym zagrali. Mecz miał nawet ciekawy przebieg bo już w 5 minucie pierwszego gola mogli strzelić Nasi zawodnicy na boisku rywala ale napastnik w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok bramki. W odpowiedzi na akcję (wkurzyli ich nasi) posłali piłkę do przodu gdzie drugi zawodnik Cargovii tylko czekał na nią i posłał ją po ziemi do bramki. Przegrywamy 1-0. Następna bramka dla gości padła parę minut później kiedy Nasi jeszcze trwali w osłupieniu jak wpadła pierwsza bramka. Było już 2-0. po tym strzale Mewa nieco się ocknęła i zaatakowała. Wynik tego napadu był jednak mierny gdyż napastnik strzelając na pustą bramkę (!) trafił w … słupek! Na odpowiedź Cargovii nie trzeba było czekać za długo: ten sam napastnik Cargovii zaaplikował piłkę w światło bramki gdzie jednak na stanowisku był nasz bramkarz. Broniąc strzał piłkę posłał na rzut rożny z którego Kargowianom nic nie wyszło. Jednak wyszło Nam w następnej akcji (20′) strzelamy gola, jest 2-1. Kilka minut później bramkarz Cargovii popisuje się udaną interwencją ale po błędzie obrońców z Kargowy wyrównujemy na 2-2. Odpowiedź gospodarzy spotkania może być jedna, strzelają bramkę dającą im prowadzenie i schodzą na przerwę. Po przerwie Cargovia dwa razy skutecznie zaatakowała zdobywając dwie bramki (4-2). Dwukrotnie też atakowali Naszą bramkę bez efektu gdyż Nasz bramkarz popisywał się swoimi umiejętnościami i bronił Naszej bramki jak umiał. W 71 minucie skapitulował jednak i wpuścił 5 gola. Po chwili indywidualna akcja napastnika Mewy i jest 5 – 3.

Udany sparing i lepsze nastroje. Znaczy się idą w dobrą stronę nasi piłkarze…

W uzupełnieniu składy obu drużyn:

Mewa Cigacice: Karolewski Tycjan – Skiba Adrian, Bajor Krzysztof, Piotrowski Karol, Romańczuk Krzysztof – Rauba Mateusz, Kostański Dariusz, Gorzelany Paweł – Oklejewicz Kacper, Siemaszko Józef, Panasiuk Paweł.

Ławka Mewy: Masztalerz Mateusz, Tarasiuk Wojciech, Ławniczak, Pawłowski Wojciech, Siemaszko jr.

Trener: Dawid Janus

Cargovia Kargowa: Andrys K. – Szydłowski R., Staszyk N., Lorenc Ka., Woch K., Kurczyk K., Lewkowicz K. (kpt), Nieciecki J., Reiner P., Chołuj D., Szarmach D.

Na zmiany czekali: Patrzykąt R., Tkaczuk M., Kaczmarek M. Skałecki P., Kaźmierczak.

Trener: Olejarz P.