Przebojowa niedziela

Choć to dopiero początek roku na pełnych obrotach działają różne organizacje. Dzieją się rzeczy w różnych miejscach i różnej kategorii. I naszą tradycją możemy sparafrazować to jednym zdaniem: Jedni tańcują (karnawał) inni maszerują (orszak 3K). Ale nie tylko to się będzie dziać w najbliższy weekend. Jak nam wiadomo oprócz zabaw karnawałowych w okolicy również innych wydarzeń sporo szykuje się na weekend 5/6 stycznia (w następnych dniach również). Zapewne nie jesteśmy w stanie opisać wszystkich ale staramy się informować o tych, o których wiemy i polecamy. Piątek to zwykle czas na imprezy rozrywkowe i kulturalne: wernisaże, koncerty, kabarety czy stan-up. Sobota to z kolei czas na prywatki i zabawy, bale i dyskoteki. Te ostatnie odbywają się w każdym szanującym się lokalu i ceniącym swoich klientów. W związku z tym nie polecamy żadnego bo każdy ma swój gust. Wie gdzie, z kim i jak się bawić.

Podobnie jest w innych dziedzinach ale jakby mniej eksponowanych. Dlatego podpowiadamy Wam że już w niedzielę (Święto Trzech Króli) o 9.00 i 11.00 w naszej parafii odbędą się Msze święte ale jakby komuś to nie odpowiadało (bo ksiądz taki czy owaki) może się wybrać do Klępska na 10.00. Tam inny ksiądz inna Msza choć też święta. Ale po niej o 10.30 koncert niezwykłej grupy o niezwykłych głosach śpiewających niezwykle, inaczej jak inni. Z kolędami i pastorałkami oraz pieśniami wschodniosłowiańskimi wystąpi grupa DREWNO. Grupa ta jest godna uwagi chociażby dlatego, że tego rodzaju muzyki nie słucha się często a już tym bardziej na żywo. Drewno wykonuje stare pieśni w manierze wokalnej zwanej śpiewem białym. W Klępsku zaprezentują kolędy, pastorałki i szczedrywki polskie, białoruskie i ukraińskie.

Innym wydarzeniem na które zwróciliśmy uwagę to niezwykły ale też mało popularny i nie popularyzowany Marsz do Świebodzina pod figurę Chrystusa Króla. Na spacer ten zaprasza Pani sołtys Kalska Krystyna Talaga. Jest to trzeci marsz przez nią organizowany i jeżeli potwierdzą się dotychczasowe statystyki to może być gwarno na starej trójce od Kalska do Świebodzina. Otóż w pierwszym marszu szły dwie osoby. W następnym na starcie zameldowało się osiem osób ale po paru kilometrach dołączyło jeszcze dwie i w sumie było ich pięć razy więcej. W tym roku nie liczą na więcej ale miło by było gdyby na starcie się pięćdziesięcioro pojawiło pojawiło.

Kolejne wydarzenie, alternatywnie do tych powyżej (na niedzielę) to Orszak Trzech Króli odbywający się w 852 miejscowościach w Polsce. Nasi przedstawiciele (gm. Sulechów) wezmą udział w Orszaku w Zielonej Górze. Z tego co nam wiadomo na koniu jednym z trzech króli będzie Pan Ireneusz Gorzelany a w orszaku pod szyldem Sulechowa pójdzie Uniwersytet Trzeciego Wieku. Innych zgłoszeń do piątku na razie nie było. Gdyby ktoś się chciał dołączyć to transport z pod zboru odjeżdża o 10.00 (powrót około 15.00).

Zapraszamy do udziału w imprezach, które w końcu dla Nas są organizowane…