Nowy Rok Kościelny

Dziś rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny co dzieje się zawsze w pierwszą niedzielę Adwentu. Taka niedziela jest właśnie dzisiaj i wraz z nią rozpoczynamy czas oczekiwania na przyjście Pana – Boże Narodzenie (25 grudnia) i na powtórne przyjście przy końcu świata. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca więc po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Eucharystyczne. Po Mszy porannej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W czasie Adwentu odprawiane są Msze święte roratnie o Matce Bożej. Roraty dla uczniów Naszej szkoły i dla innych chętnych będą we wtorek o godzinie 7.00. zapraszamy dzieci z lampionami. Po Mszy w sali wiejskiej dla uczestników kakao i małe co nieco.

We wtorek 4 grudnia świętej Barbary, patronki górników ale i budowniczych i architektów.

W czwartek 6 grudnia – świętego Mikołaja, święto na cześć biskupa, który wsławił się cudami oraz pomocą potrzebującym.

W sobotę uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rocznica ustanowienia Sanktuarium Matki Bożej Klenickiej w Otyniu.

W przyszłą niedzielę przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

Od dziś natomiast przy wyjściu z Kościoła do nabycia Opłatki i świece na nasze wigilijne stoły. Opłata za Opłatki przeznaczona będzie na ubezpieczenie mienia parafialnego. Ofiarę za nie prosimy składać w kopertach z podaniem nazwiska i adresu ofiarodawcy. Cena świec to: duża – 13 zł; mała – 6 złotych. Zebrane środki zostaną przeznaczone (po raz 25) na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Spowiedź Adwentowa w Naszej Parafii będzie w czwartek 20 grudnia od 16.30.

Odwiedziny chorych nastąpią w poniedziałek 17 grudnia.

W przyszłą niedzielę na Mszy świetej o godzinie 11.00 – poświęcenie medalików dzieciom klasy III.

Od piątku 7 grudnia w parafii św. Stanisława Kostki w Sulechowie rozpocznie się przygotowanie dorosłych, którzy ukończyli 21 lat do Sakramentu Bierzmowania. Okazja na otrzymania sakramentu, dla tych którzy go nie mają.

Intencje Mszy świętych w nadchodzącym tygodniu:

Wtorek – godzina 7.00 – za Parafian

Środa, czwartek, piątek o 17.00 – w pewnej imtencji.

Sobota – godzina 17.00 – za św. p. Halinę Brol i Stanisławę Wieczorek (w I rocznicę  śmierci)

Niedziela, 9.00 – za śp. Irenę i Bronisława Dryło, Jolantę Kropiniewicz.

Niedziela, g11.00 – za śp. Ludwikę Szyjka i Jadwigę Chodasewicz.

Polecam prasę katolicką w cenie 5 zł/sztuka (Niedziela i Gość Niedzielny).