Rozdawali Dukaty

Dzisiaj zostały wręczone ZŁOTE DUKATY LUBUSKIE !
Złote Dukaty Lubuskie (nagroda podobna do kulturalnych nagród Marszałka Województwa), mają charakter nagrody honorowej i do tej właśnie honorowej nagrody zostało zgłoszonych całkiem niezależnie dwoje mieszkańców Górzykowa – Dariusz Kamys i Bożena Bykowska. 

Dariusz Kamys czyli Kamol jak piszą o nim inni to cytujemy:

„wszechstronny mechanizm napędowy. Założyciel, tekściarz, aktor względnie lider takich formacji, jak Potem, Ciach, Hi-Fi, a obecnie Hrabi. Jego średnia pomysłów na minutę należy do najwyższych w kraju i w Wytwórni. Rekordzista Europy w nie zmontowanych materiałach. Najbłyskotliwszy leń Ziemi (Lubuskiej). Autor, pomysłodawca serialu improwizowanego „Spadkobiercy”. (źr. Hrabi.pl)”.

Gratulacje Panie Darku zwłaszcza, że wielokrotnie, całkiem bezinteresownie i pro bono wspiera Pan działania społeczne w Górzykowie i Cigacicach.
Bożena Bykowska vice prezes stowarzyszenia Górzykowo Obrzańskie Winne Wzgórza. Kobieta energiczna. Promotorka wszelkich wydarzeń kulturalnych w Górzykowie ( i nie tylko) nominowana do nagrody „Złota Piłka” Ekstraklasy Kulturalnej oraz zdobywczyni tytułu mecenasa kultury nadanego jej przez Stowarzyszenie artystyczne „Zdolni do wszystkiego”. Człowiek instytucja, działa społecznie na wielu polach.
Gratulujemy Pani Bożeno i Panie Darku
Dukaty sprzed nosa sprzątnęli im inni nominowani, ale jak tu konkurować z Orkiestrą Dętą działającą już 60 lat i Zespołem Ludowym z Cybinki działającym już 90 lat.

Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się, że Stowarzyszenie Górzykowo Obrzańskie Winne Wzgórza jest rozpoznawalne i zauważane poza gminą Sulechów.

W kapitule, która przyznawała i oceniała kandydatów do nagrody zasiadał mi. dyrektor SDK Sulechów Tomasz Furtak