Złota Polska Jesień i …

Złota Polska Jesień i Fundusz sołecki to dwa tematy na dwa spotkania w sołectwie Nowy Świat koło Cigacic.

Jak to sołtys mówi: oba są obowiązkowe gdyż musimy się integrować i wspólnie dzielić nasze dobra, których i tak mamy nie wiele. Pierwsze zatem odbędzie się 22 września 2018 roku na przyszłym placu zabaw o 16.00. Będzie to ognisko integracyjne w programie, którego przewidziano:

pieczenie kiełbasek i ziemniaków,

biesiada,

zabawy dla najmłodszych.

Cytując dalej sołtysa: każde nasze spotkanie do tej pory było dobrą zabawą, ciekawym doświadczeniem, i świetną okazją do zapoznania się z sąsiadami. Myślę, że i teraz będzie podobnie…

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

W związku z tym, że zbliżają się wybory Mamy nadzieję, że nie odbędzie się przy okazji jaki więc wyborczy 😉

Drugie wydarzenie jest na wskroś ważniejsze bo decydujące o naszych pieniądzach z funduszu sołeckiego. To spotkanie sołtys zaprogramował na 25 września na godzinę 19.00 w sali wiejskiej w Cigacicach. Odbędzie się ono dokładnie tydzień po zebraniu w tym samym temacie sołectwa Górzykowo, które nadal pozostaje bez sołtysa. Górzykowo do rozdysponowania ma prawie 30 tysięcy a Nowy Świat tylko nie całe 13 000. Dobre i to, może się coś uda dołożyć do tego z puli sołtysa gminy?

Wracając do obowiązku bycia na nich to uważamy, że o ile na spotkanie funduszowe trzeba być to na sobotnim wg uznania bo tego dnia odbywają się również inne wydarzenia w Regionie. Po raz piąty w Cigacicach odbędzie się Piknik pod pyszną nazwą SMAKI JESIENI o którym wkrótce napiszemy oraz Dożynki Wiejskie w Krężołach.