Rozrywkowo-sportowy weekend

Zbliża się kolejny weekend i znów zadzieje się w okolicy. Wszak to pora dożynek, pikników i finału wakacyjnego szaleństwa. Zatem już dziś zapraszamy do Przystań Tu, Statek Kultury czy do Sołectw. Jak przystało na weekend zaczyna on wirować różnymi dźwiękami (niekoniecznie Odry) aby na duszy było lżej, cieplej a co za tym idzie przyjemniej. Zatem już w piątek na Statku Kultury o 20.30 rozpocznie swój koncert Henry David’s Gun (jakby ze szwedzka) – jeden z najciekawszych przedstawicieli muzyki akustycznej i filmowej w Polsce. Grają w klimacie Nicka Cave’a czy Bon Iver. Wiosną tego roku został wydany drugi ich album: „Tales from the Whake’s belly”.

Ich debiut „Over the fence…and far away” (wydana przez Borówka Music) wychwalany był przez Wyborczą i Trójka.

Sąsiednie poletko to teren odrzańskich wodniaków gdzie od paru lat karmi i poi, gosci i bawi Przystań Tu, która w tą sobotę od 16.00 przenosi się ze swoimi gośćmi smakowo na inny kontynent. Będzie to pełen smaku i aromatu Bangladesz (Azja). Swój kunszt dla szerszej publiczności zaprezentuje kucharz z zamiłowania pobierający nauki u rodowitych Banglijczyków – Grzegorz Kumka.

Od 15.00 z kolei we wsi Kije odbywać się będą dożynki wiejskie. Co prawda nikt nie zapraszał oficjalnie ale sołtys poinformował że wszyscy są mile widziani. Zapraszamy zatem i My.

Kolejne wydarzenie sobotnie to drugie spotkanie piłkarskie Mewy Cigacice w bieżącym sezonie 2018/2019. Tym razem potykać się będą ze Spartą Nietkowice na „własnym” boisku. Żeby było śmieszniej jest ono w … Leśnej Gorze. Po pierwszej kolejce i największej (oby) przegranej Nasz zespół zajmuje najbliższe miejsce klasy B…

Mecz na boisku Leśna Góra o 17.00 w sobotę 25 sierpnia 2018 roku.