65 sesja – zmiany, zmiany

Dziś odbyła się kolejna już w tej kadencji 65 sesja Rady Miejskiej. Tradycyjnie Pani przewodnicząca miała trudności z płynnym jej prowadzeniem. Poza tym nie ogarnia niektórych procedur i często zwraca się o wyjaśnienie do Pani mecenas. Nie jest lepiej niż za poprzednika ale na pewno daleko jej do przewodniczącego z poprzedniej kadencji, który zasiada nadal w Radzie tylko że jakby w opozycji.

Radni uchwalili parę uchwał i jedną odrzucili, która powodowana była wysokimi ambicjami radnego Murkowskiego a raczej chrapką na cudze pieniądze. Podejrzewamy, że w jego okręgu apetyty rosną w miarę jedzenia i choć wyrwał z budżetu na swoje ulice (nota bene nie takie tragiczne jak w nie jednej wsi) ponad dwa miliony to jeszcze im pewnie mało.

Wracając do sesji jedną z ważniejszych zmian dla mieszkańców jest wprowadzenie kar za nieopłacone parkowanie w strefie oraz za przekroczenie opłaconego czasu parkowania. Kara wynosi będzie 50 złotych i będzie naliczana 14 dni od wejścia w życie uchwały czyli 14 dni od ukazania się w dzienniku urzędowym województwa lubuskiego.

Z nowości dotyczących tej uchwały to jeszcze informujemy, że będzie działać aplikacja mobilna pozwalająca z każdego miejsca opłacić za miejsce postojowe wiedząc że kończy się nam czas. Nie trzeba będzie lecieć do parkomatu. Akcja z karaniem za przekroczony czas parkowania była kontrakcją Straży Miejskiej za nadużywanie tych 15 minut.

Kolejną zapowiadaną zmianą będzie zakaz parkowania wokół kościoła pw. Podwyższenia Krzyża bo jest to teren Parafii i często nie idzie tam przejechać czy dojechać do plebani. Zostanie parking za grotą dla „kościelnych” a reszta będzie objęta zakazem parkowania.

Odpowiedź do artykułu “65 sesja – zmiany, zmiany

  1. Stefek

    Prowadzenie sesji rzeczywiście beznadziejne. Pani przewodniczaca nie mówi czy uchwała przeszła czy nie, ile głosów za a ile przeciw, ciagle się wtrąca. Wstyd. Poprzedni przewodniczący nie był idealny ale zdecydowanie lepszy.