Środa rocznicowo-edukacyjna

Wczoraj festynowo-koncertowo w Górzykowie, Cigacicach i Sulechowie a za chwilę bo w środę 15 sierpnia święto Wojska Polskiego (rocznica Bitwy Warszawskiej). Ten dzień to również święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W kościołach uroczystości z tej okazji a przy okazji świecenie ziół i kwiatów (pierwocin ziemi).

Dla tych również jak i dla innych mieszkańców Naszej Gminy już o 10.00 rozpoczęcie uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego w kościele garnizonowym przy ulicy Żeromskiego a potem pod Pomnikiem Chwały Oręża Polskiego na Placu Biskupa Wilhelma Pluty. Zostanie odegrany hymn państwowy, wystąpi z odczytem burmistrz Sulechowa, zostaną nadane odznaczenia i zostanie wygłoszony Apel Pamięci Poległych, Pomordowanych i Zaginionych. Uroczystość zakończy złożenie kwiatów pod ww pomnikiem.

Kto będzie jeszcze spragniony wojskowych atrakcji zapraszamy na Wielki Piknik Niepodległościowy z okazji tego święta. Piknik organizowany jest Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie w godzinach od 12.00 do 20.00 a po jego zakończeniu dla wytrwałych wyjątkowa transmisja widowiska z Pl. Piłsudskiego w Warszawie pt. „Wolność we krwi”. Na czas pikniku organizatorzy przygotowali liczne atrakcje za jedyne 6 złotych (dorośli) i bezpłatnie (dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia). W programie: pokaz współczesnego wyposażenia wojskowego, pokazy grup rekonstrukcyjnych, inscenizacje batalistyczne, pokaz walk i obyczajów rycerskich, konkursy plastyczne dla dzieci, zwiedzanie wnętrz ciężkiego sprzętu wojskowego, loteria fantowa, stoisko gastronomiczne z wojskową grochówką.

Zapraszamy również