Niezły klops

Jak informuje na swoich stronach Urząd Miasta Sulechowa 13 czerwca 2018 roku burmistrz Sulechowa podpisał akt notarialny na sprzedaż nieruchomości w Naszej miejscowości! Hura, tylko się cieszyć. Niestety nie jest tak różowo jakby się wydawało. Powodem całego niezadowolenia są fakty jakie wychodzą na jaw po podpisaniu tej umowy. Prezentujemy lakoniczny komunikat ze strony www.sulechow.pl

13 czerwca 2018 r. Burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny podpisał akt notarialny na sprzedaż nieruchomości w miejscowości Nowy Świat – gmina Sulechów (działka 119/17 objęta podstrefą KSSSE) z firmą Eurokey Recykling Limited Sp. z o. o reprezentowaną przez Pana Muhammada Zubaira Bajwara.

Spółka na pozyskanym terenie planuje zrealizować inwestycję szacowaną na kwotę na ok 35-45 mln. zł, na której powstać ma nowoczesna, innowacyjna i przyjazna środowisku linia produkcji granulatu z tworzyw sztucznych. W zakładzie pracę ma znaleźć ponad 250 pracowników fizycznych oraz 20 pracowników biurowych. Spółka Eurokey Recycling Limited poinformowała o rozpoczęciu planowanej inwestycji niezwłocznie po podpisaniu aktu notarialnego. W przyszłym roku spółka wybuduje 200 mieszkań dla swoich pracowników i ich rodzin. W najbliższym czasie gmina ogłosi przetarg na tereny pod budownictwo mieszkaniowe.”