Nie milknie echo…

Nie milknie echo decyzji burmistrza Sulechowa (nie miał innego wyjścia?) z 13 czerwca, skutkujące w przyszłości (być może) wielkim smrodem i robactwem wszelkim. Jak pisaliśmy wcześniej w środę 13 czerwca został podpisany akt notarialny na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej w m. Nowy Świat (w K-SSSE) działka 119/17, firmie Eurokey Recykling Limited sp. z o.o. Ta wiadomość wstrząsnęła mieszkańcami wsi ale i oburzyła mieszkańców miasta, wszak u jego wrót ta inwestycja powstanie(?). W internecie pojawiły się różne komentarze ale mieszkańcy również w bezpośrednich kontaktach dzielą się swoimi obawami o swoje dzieci (zdrowie ich i życie) oraz o swoje mienie.

Poruszeni tym do głębi publikujemy niektóre choć nie ze wszystkimi się zgadzamy. Wszak cóż ma wykształcenie do smrodu czy decyzji urzędnika samorządowego. To przecież tylko i wyłącznie jego decyzja i on za to poniesie konsekwencje (jeśli zrobił źle – czytaj: niezgodnie z prawem).

Na Sulechów moje miasto – dyskusja się rozpoczęła od postu A z zielonanews.pl w którym dziennikarz opisuje działalność tej firmy w Zielonej Górze na terenie Zastalu czyli w sąsiedztwie bloków, domów jedno i wielorodzinnych. W centrum miasta.

Pierwszy komentarz B jaki się tam pojawił to: Dramat.

Następny C był już nieco drwiący: woow, kolejne eko śmieci i piękne zapachy. Radujmy się.

Kolejny D, nieco uspokajający: spokojnie, wielu było już chętnych do inwestowania i jakoś nic z tego nie wyszło. Wybory idą więc trzeba jakoś zabłysnąć.

Ten komentarz wywołał dłuższą konwersację pomiędzy pewnymi znajomymi z fejsbuka, której jednak w całości nie będziemy cytować ale podamy tylko najlepsze (naszym zdaniem kąski) E: z takim podejściem do emerytury w … będziesz dybał – pisze adwersarz tego uspokajającego, zapytując co mają wybory do inwestycji w Sulechowie i „podziwiając” znajomość rynku i polityki gminnej.

Do tego komentarza E odnosi się kolejna osoba F: bierzemy firmę której nikt nie chce, wow duma, a taka sprawa jest ze normalne firmy co w Sulechowie chciały inwestować to są właśnie przez ratusz blokowane, zamiast uprościć procedurę to robią pod górkę…

Na to Pani E, pisze: uważam, że należy dać szansę każdemu i każdej firmie. Zobacz jak było z Mc Donaldem, wypisywali na co, po co, a non stop jest full ludzi. Z miasta pielgrzymki przychodzą…

W odpowiedzi F ripostuje: Mcd, proszę cię…

ww. komentarze przytaczamy w wersji oryginalnej.

Inne komentarze do tego to:

Pani G, pisze: i to u nas 2 wysypisko w Nowym Świecie, My mieszkańcy tego nie zostawimy…

Pani H, odpowiada: to jest po prostu kpina z mieszkańców i tyle, co tu więcej komentować?

Sprawa bardzo trudna jednak należy ją jak najszybciej to rozwiązać gdyż to bardzo drażliwy temat chociażby ze względu na to że w bliskości tej działki jest rozwijające się osiedle domków jednorodzinnych i wiele starszych zabudowań zamieszkałych przez dziesiątki jak nie setki wyborców…