Winnobus rusza

Na przełomie maja i czerwca w Zielonej Górze po raz nie wiadomo, który odbyły się Dni otwartych piwnic winiarskich. W niektórych z nich oprócz degustacji winogronowych napojów można było wziąć udział w koncertach czy spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

Dni otwartych piwnic i winnic całkiem dobrze się wpisuje w program rozwoju enoturystyki lubuskiej. W tych wydarzeniach bierze udział również wiele naszych winnic z Gminy Sulechów, w której mamy ich sporo (pięć w Górzykowie i dwie w Mozowie, że nie wspomnę o jednej w Cigacicach).

Widząc, jak dobrze to się sprzedaje, Biuro Promocji sulechowskiego magistratu postanowiło również (po raz kolejny) zorganizować „Miasteczko winiarskie”.
Z tej okazji zapraszają już 15 czerwca (sobota) od godziny 16.00 na Plac Ratuszowy w Sulechowie.
W niedzielę, 16 czerwca po raz pierwszy (wzorem Zielonej Góry) organizują zwiedzanie winnicy. Tym razem tylko jednej w Mozowie, choć powszechnie wiadomo, że winnice np. górzykowskie są otwarte na gości niemal każdego dnia.

Wyjazd do Winnicy Cantina w Mozowie autokarem, nastąpi spod zboru (al. Wielkopolska) o godzinie 16.00, powrót tymże około godziny 19.00.
Biuro Promocji zapewnia chętnym na wyjazd:

– transport na winnicę Cantina w Mozowie i z powrotem,

– zwiedzanie winnicy w towarzystwie właściciela Mariusza Pacholaka.

Na miejscu z kolei Pan Mariusz z małżonką umożliwi również zakup wina własnej produkcji

Chętnych na to wydarzenie prosimy o zgłaszanie się e-mailowo pod adresem pr@sulechow.pl w terminie do 7 czerwca. Zaproszenie do zwiedzania winnicy skierowane jest wyłącznie do pełnoletnich mieszkańców gminy Sulechów.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń!

Biletem wstępu do autokaru będzie e-mail przesłany z Wydziału Współpracy i Promocji Gminy potwierdzający udział w wydarzeniu.

informacje własne i ze strony www

Darz wino
WJW