Krew na wakacje

Jak każdy włodarz (tak przynajmniej winno być) i burmistrz Sulechowa wie wszystko co i gdzie dzieje się w Jego gminie. Jego zainteresowania sprawami wszelkimi jest wręcz zadziwiające.

Tuż przed urlopem, wracając do biura w sulechowskim ratuszu, po roboczej wizycie w Urzędzie Marszałkowskim, Pan Wojciech odwiedził Krwiobus w Cigacicach. Dla wielu może to być dziwne tym bardziej, że zielonogórskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jest nieopodal tego urzędu. Pan Wojtek jednak wybrał tą formę wsparcia potrzebujących a przy okazji wsparł krwiodawców z Klubu HDK PCK przy Rockwool Polska Cigacice. Jego wizyta bardzo ucieszyła organizatorów akcji co wyrazili szerokim uśmiechem.

Klub HDK PCK przy Rockwool Polska Cigacice akcje krwiodawstwa organizuje już od sześciu lat (2017 r). W ciągu pięciu poprzednich lat zebrali łącznie 303,750 ml krwi od 675 dawców. W minionych latach kilka akcji zorganizowali wspólnie z miejscowym OSP Cigacice, w sali wiejskiej gdyż jak dotąd OSP nie posiada choćby garażu. Przy akcjach stacjonarnych, prowadzono również rejestrację chętnych na potencjalnych dawców przeszczepów.

W bieżącym roku przeprowadzono już cztery akcje poboru krwi w Cigacicach gdzie Krwiobus parkuje przed biurowcem Rockwool Polska przy ulicy Kwiatowej. Jak już wspomniałem, ostatnią akcję poboru krwi wsparł nasz burmistrz Wojciech Sołtys ale to nie była największa sensacja. Takim wydarzeniem na skale rekordu była poprzednia akcja krwiodawstwa, która do Krwiobusu przyciągnęła aż 52 krwiodawców chętnych podzieleniem się swoją krwią. Zwykle liczba ta krążyła koło 40 osób z których 35 – 37 oddawało krew. Tym razem (15 maja 2023 roku) krew oddało aż 44 krwiodawców na łączną ilość 19,800 l!!!

Wspaniały sukces Klubu HDK PCK przy Rockwool Polska Cigacice, który intensywnie pracuje pod wodzą Prezesa Radosława Koracha i jego współrządzących kolegów i koleżanek. Gratulujemy po stokroć, brawo.

Ostatnia akcja w Cigacicach (17 lipca), dała Klubowi zbiór krwi na poziomie 16,650 l co daje łącznie w tym roku 69,750 l a w ogóle 373,5 l.

Waldek Włodek