Wakacje nie tylko w mieście

Jak powszechnie wiadomo, gmina to nie tylko miasto. Sulechowski Dom Kultury choć wyraźnie w nazwie mam miasto wychodzi z propozycjami i pomocą w organizacji imprez, ewentów, wydarzeń również poza nie.

Nie inaczej jest w wakacje, szczególnie, że sołectwa wyczekują ich wizyty jak trawa dżdżu. Bardzo dużo się dzieje w mieście od kiedy w SDK zapanowały nowe rządy. Jest to już rok z haczykiem a nowa Pani dyrektor wciąż mobilizuje załogę do nowych zadań ulepszając stare. Wciąż w ruchu zarówno Ona jak i jej ekipa. Chwała im za to.

Na wakacje program działań szeroki został już dawno przedstawiony. SDK przykłada się do organizacji imprez wiejskich w każdym sołectwie a poza tym dla najmłodszych robi objazdówkę sołectw z całym pakietem zabaw i figli. Już w najbliższy czwartek odwiedzą dwa sołectwa Pięciowsi: Górzykowo i Leśna Góra. W Górkach Małych byli już w pierwszym tygodniu wakacji i od 10.00 przeprowadzili quizy, gry i zabwy z najmłodszymi. Poza tym była plastyka i muzyka.

Następnymi sołectwami w planach Sulechowskiego Domu Kultury będą sołectwa Mozów i Nowy Świat. Skoro piszemy już o Mozowie tam również prężnie działa rada sołecka wraz z Panią Sołtys.
Zanim do nich zawita SDK, Sołectwo Mozów organizuje dla mieszkańców Festyn rodzinno – sportowy. Będzie to 8 lipca 2023 roku od 16:00 do 20:00. W programie m.in.:
– zawody sportowe z nagrodami
– pokaz OSP Mozów
Powyższe odbędzie się na boisku sportowym. Za salą wiejską z kolei będzie reszta atrakcji:
– dmuchane zamki i nie tylko
– malowanie twarzy,
– zaplatanie kolorowych warkoczyków
– słodkie przysmaki (wata cukrowa, popcorn)

Dla dorosłych po 20:00 na sali wiejskiej zabawa taneczna do której zagra DJ MODRZO.

Wracając do odwiedzin sołectw przez SDK, następną wizytę, w czwartek 20 lipca, złożą w Głoguszu i Brodach. Tam również dla małych i dużych quizy, zabawy i gry.
27 lipca, w czwartek SDK z propozycjami dla dzieci odwiedzą Sołectwa Kruszyna i Cigacice.
3 sierpnia animatorzy SDK odwiedzą Karczyn i Buków.
10 sierpnia będą w Kijach i Pomorsku a 17 sierpnia w Łęgowie i Klępsku.

Odwiedziny sołectw z rejonu działania SDK zakończą się wizytami w:
– Obłotne i Okunin – 24 sierpnia
– Krężoły – 31 sierpnia
– 2 września w Kalsku.

Przez całe wakacje załoga SDK ponadto prowadzić: zajęcia muzyczne, spacery po mieście z przewodnikiem, gry planszowe, warsztaty fotograficzne, warsztaty kreatywne i wiele wiele innych o których dowiecie się z powyższego plakatu jak i na stronie SDK i na profilu w portalu społecznościowym.

Waldek Włodek