Aqua Baby – pomysł znikąd

Również w Sulechowie wpadł na taki pomysł jeden z ratowników sulechowskiego basenu (OSiR) . Przemek Czarny, bo o nim mowa, nie myśląc długo zapisał się na kurs i za własne środki udał się do Gdańska.

Gdzieś kiedyś zauważył jakieś migawki z takich zajęć i pomyślał – czemu nie u nas? Sprawdził więc co jest wymagane (uprawnienia) i jak to działa gdzie indziej. Podjął temat i pojechał na kurs instruktorski pływania oraz Aqua Baby. Pomyślnie zdał egzaminy i rozpoczął poszukiwanie kandydatów do nauki. Wiadomo, wszystko wymaga cierpliwości, więc nie zrażając się małym zainteresowaniem reklamował się dalej.

W październiku 2022 w końcu zebrał grupę chętnych maluszków (powyżej 3 miesięcy) z młodymi mamami i rozpoczął pierwsze lekcje. Małe dzieci to strasznie ruchliwe istoty i szybko się męczą więc z założenia zajęcia nie mogły trwać dłużej niż 30 minut. Tak też się stało, poza tym ogarnąć takie ruchliwe bobaski – to nie jest prosta sprawa. W zajęciach istotne jest zaznajomienie dzieciaczków z wodą i nauczyć pierwszych podstawowych zasad.

Obecnie do szkolenia jest już dwóch instruktorów, którym o wiele łatwiej ogarnąć całą ruchliwą gromadkę. Mimo wzrostu liczby uczestników Przemek nadal zaprasza chętnych (zajęcia w soboty) aby w przyszłości, dzieci nie topiły się w byle kałuży…

Waldek Włodek