Robert Lewandowski pisze

Jak dobrze gra to wszyscy wiemy. Jak dobrze pisze jeszcze nie, ale wiemy jak się treściwie wypowiada …

Niestety, to nie ten sam co gra w hiszpańskim klubie i pogrywa w reprezentacji RP. Zupełnie inny Lewandowski Robert (zbieżność nazwisk) jest dziennikarzem Dziennika Zachodniego wydawanego w Sosnowcu. Dlaczego Zachodni, do dziś nie wiem ale bardziej winien być śląski choć to miasto leży w Zagłębiu Dąbrowieckim (woj. śląskie).

Zwróciłem na niego uwagę (nazwisko się rzuca w oczy) szczególnie, że interesują mnie sprawy motocyklistów. Tym razem napisał o śmierci motocyklisty, który niestety został obcesowo potraktowany przez kierowcę dostawczaka. Spowodowało to najechanie boczne na motocykl i poważne obrażenia 49-letniego motocyklisty. W wyniku odniesionych ran, mimo reanimacji, motocyklista zmarł. Jego Cruiser w znacznym stopniu zniszczony został odholowany na policyjny parking. Tam też trafi Mercedes Vito sprawcy gdzie zostanie poddany badaniom technicznym (do śledztwa).

Wydarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 938, w powiecie pszczyńskim. Do wypadku doszło we wtorek 20 czerwca po godzinie 11, między miejscowościami Golasowice i Jarząbkowice. Jest to kolejny motocyklista, który ginie przez innych użytkowników drogi. Podobnie było kilka dni temu w Orzeszu, też na Śląsku. Takie przypadki zdarzają się niemal codziennie szczególnie w sezonie kiedy motocykli na drogach jest mnóstwo. Wszak kiedy indziej mają jeździć skoro to nie choćby Italia gdzie warunki do tego są cały rok…

– Apelujemy do kierowców o rozsądek, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz o bezwzględne przestrzeganie przepisów – prosi kierujących policja.

Waldek Włodek