Na szczytach się pracuje

Szczyt – można powiedzieć, to słowo o wielu złożonych znaczeniach lecz wszystkie krążące wysoko. Mimo, że jest tam nie wiele miejsca to jednak i tam się pracuje…

Na szczycie władzy (Rząd, Prezydent) trwa nieustanna i intensywna praca nad sprawami wszelkiej maści by ludziom (czytaj: wyborcom) żyło się lepiej. Nie zawsze im to wychodzi bo ta okropna opozycja (sic!) ciągle ją krytykuje, punktuje, wyszydza itd.

Z korespondencji jaka wpływa na naszą skrzynkę mailową coraz częściej dowiadujemy się, że lokator Pałacu Prezydenckiego PAD, uaktywnił swoją działalność na różnych polach. Jak się okazuje, najczęściej pracuje na miejscu gdzie „ciągle się uczy” – jak sam mówi, przyjmuje gości, wygłasza oświadczenia itd. Korzystając z dobrodziejstw prezydentury jeździ gdzie się da ale i nawiązuje kontakty (nie tylko dyplomatyczne) i „ciągle się uczy”.

Dziś 29 maja 2023 roku Prezydent Polski od rana ma wiele zajęć. Już o 10.30 wygłosi oświadczenie. Być może będzie to oświadczenie na temat powołania komisji specjalnej do zbadania infiltracji kraju przez rosyjskie służby wywiadowcze. Jak będzie przekonamy się po oświadczeniu.

Już chwilę później bo o 11.00 w Dniu Weterana, Działań Poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowym Dniu Uczestników Misji Pokojowych ONZ – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda złoży wieniec przed Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa (ul. Puławska 6A, Warszawa).

Jakby tego było mało PAD po tych uroczystościach uda się do Koszalina gdzie już o 13.45 odbędzie się: Uroczystość wmurowania Kamienia Węgielnego pod Centrum Wiedzy Cognitarium Politechniki Koszalińskiej. I tu również należy się spodziewać wystąpienia PAD.
Ten pełen pracy dzień PAD zakończy również w województwie zachodniopomorskim spotykając się około 18.00 z mieszkańcami Połczyna. Tu również Pan Prezydent zabierze głos do zebranych na Połczyńskim rynku.

A tymczasem w Belwederze pod nieobecność PAD-a o 13.00, jego współpracownicy w osobie zastępcy szefa kancelarii, Piotra Ćwika wezmą udział w uroczystości wręczenia nagród laureatom 33. edycji konkursu „Teraz Polska”.

WJW