Ja jestem drogą, prawdą i życiem

… czyli

Ogłoszenia duszpasterskie na 5 Niedzielę Wielkanocną.

 1. Jutro uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza święta o 18.00 a prze mszą zmówimy litanię do Matki Bożej.
 2. W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach przystępujących w tym miesiącu roku do spowiedzi i I Komunii Świętej, o ich rodzicach i bliskich.
 3. Intencje mszy świętej:
  – poniedziałek 18.00 ++ Helena i Stanisława plus nabożeństwo majowe
  – środa 18.00 + Tadeusz
  – czwartek 8.30 (z racji wyjazdów na spowiedź komunijną) +Tadeusz
  – piątek 8.30 (j.w.) +Tadeusz
  – sobota – w intencji nowożeńców
  – niedziela 09.00 ++ Tadeusz Traczyński i Zbigniew Sobczak
  – niedziela 11.00 +++ z rodziny Łoś, Rykier i Szulczewskich.
 4. Polecam prasę katolicką po 10 złotych (Niedziela i Gość Niedzielny)
 5. I Komunia Święta w naszej Parafii, w niedzielę 21 maja. W związku z komunią, ulegną zmianie godziny mszy w tą niedzielę: 8.00; 10.00 i 12.30.
 6. Komunikat ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego w sprawie święceń diakonatu i prezbiteratu… (pod linkiem)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę».
Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?»
Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście». Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy».
Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie widzi, widzi także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: „Pokaż nam Ojca”? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. To Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła!
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, a nawet większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca»*

*Liturgia niedzielna