Niech się święci

Początek maja to już tradycyjnie czas na rozpoczęcie sezonu grilowania i wyjazdów weekendowych na dłuższy wypoczynek (niż zwykła sobota/niedziela.

Wszystko za sprawą sprytnego zabiegu – kumulacji świąt państwowych. Do obchodzonego od ponad 100 lat Święta Pracy i nieco młodszego Święta Konstytucji 3 Maja dopisano Święto Flagi 2 maja. Tego dnia swój dzień ma również Polonia i Polacy za Granicą a do tego świętuje Orzeł Biały…

Na te dni nasze szare miasta „przybierają” się w nowe szatki i radośniej jest świętować. Do tego na uczestników świętowania organizatorzy przygotowują patriotyczne kotyliony. Przygotowania do świętowania rozpoczęto już dawno a teraz tylko przygotowane sztandary, flagi i napisy wystawiono na widok publiczny. Stało się już w czwartkowe do południe, w które od rana warczały kosy, kosiarki i inne urządzenia żeby świętowanie było milsze i bezpieczniejsze.

Dziś już cała przyjemność po naszej stronie kiedy jadąc czy idąc przez miasto można podziwiać przygotowane akcenty na te dni. Choć większość mieszkańców wyjechała na długi weekend, Sulechów nadal tętni życiem a w sklepach nieprzebrane kolejki i przebrany towar na półkach. Taki mamy klimat…

Z okazji obchodów ostatniego święta (Konstytucji 3 Maja) z całej plejady świąt w mieście Sulechowie, 3 maja, należy się spodziewać utrudnień w ruchu w związku z przemarszem uczestników mszy świętej za Ojczyznę z ulicy Odrzańskiej na Plac Bpa Wilhelma Pluty (10.00 – 13.00). Wcześniej obowiązuje prośba o nieparkowanie na tym placu (już od 2 maja, godzina 20.00)

Jednocześnie zapraszamy na obchody tego święta:
09.00 msza święta w kościele p.w. Stanisława Kostki
10.00 przemarsz ulicami miasta z asystą wojskową
10.15 uroczystości po pomnikiem Chwały Oręża Polskiego

Na uroczystości zapraszają:
Burmistrz Sulechowa i Dowódca 5 Pułku Artylerii z Sulechowa

Waldek Włodek