Puchar Polski nie dla Mewy

Choć gorąco im dopingujemy i wspieramy w działalności nasza Mewa Cigacice nie gra jeszcze tak jak by chciała, tak jak umie. Czegoś brakuje.

W sobotę 8 kwietnia 2023 roku, na progu Wielkiej Nocy, Mewa Cigacice rozegrała w Leśnej Górze, pucharowe spotkanie z A-klasową drużyną z Zaboru, Liwno. Mecz zaczął się nawet dobrze więc tym bardziej niezrozumiałe jest dlaczego nie udało się dowieść wyniku do końca.

Pierwsza połowa to można by rzec, dominacja miejscowych (przeważnie w środku pola) i w wyniku błędu zaborzan, Mewa strzela gola na 1 : 0. Tak kończy się pierwsza połowa i do szatni z optymizmem.

Po gwizdku, liczne zmiany w obu zespołach i znowu niemrawe ruchy na poznawanie się wzajemnie. W kolejnych przepychankach sędzia gwiżdże dyskusyjny rzut karny, który egzekwuje z precyzją kapitan przyjezdnych, Marcel Masalski.

Zaczynamy mecz od nowa. Mimo wielu zwartych ataków i kilku wrzutkom mecz do 90 minuty nie przynosi zwycięstwa żadnej stronie. Zatem 5 minut przerwy i gramy I dogrywkę. Gra nabiera kolorów ale to czerwono zieloni z Zaboru w końcu trafiają strzałem do naszej bramki i wyjeżdżają z awansem.

Życzymy im powodzenia i kolejnych wygranych (y)

Mewa mogła liczyć na spory doping swoich kibiców

wjw