Pracowity PAD

Czasami wydaje mi się, że nasz wódz pracuje zrywami: cisza, cisza i bach – kilka dni wyjazdów, spotkań, występów. Następnie jak misiu zapada w sen.

Z otrzymanej poczty z jego kancelarii dowiadujemy się właśnie, że 10 kwietnia, 13 rocznica katastrofy smoleńskiej. W związku z tym weźmie on udział w uroczystościach w Krakowie i Warszawie.

Świątecznego poniedziałku już o 8.50 prezydent wystąpi w Krakowie by o 11.40 zameldować się w Warszawie przy grobach kilku osób i tablicy ofiar Katastrofy smoleńskiej z 10.04.2010 roku (w świątyni Opatrzności Bożej).

12.15 to już inne miejsce w stolicy – pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej i groby ofiar katastrofy (Cmentarz Wojskowy na Powązkach)

O 13.20 złoży wieńce przed pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku i pomnikiem śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego).

O godz. 13.45  wróci do Pałacu Prezydenckiego i złoży wieniec przed tablicą poświęconą śp. Lechowi Kaczyńskiemu (Pałac Prezydencki).

Po tak pracowitym dniu (świątecznym) wg prawa i nie tylko, zrozumiałe, że należy się nieco „wolnego”. Zatem można odpocząć a gdy jeszcze pomyślimy, że weszła w życie ustawa o pracy zdalnej – mamy luz. Doskonale wiemy jednak, że praca prezydenta to nie tylko wyjazdy czy występy publiczne, tym bardziej, że PAD cały czas się uczy ;). Te wszystkie ustawy, które On musi podpisywać to także wiele Jego pracy przed złożeniem podpisu w blasku fleszy.

Między tymi zajęciami Pan prezydent, wraz z małżonką, wybiera się już 14 kwietnia do Republiki Austrii (Wiedeń). Niestety, mimo obietnic, programu wizyty na Jego stronie nie znaleźliśmy (program prasowy wizyty zostanie opublikowany na stronie prezydent.pl w dziale „Dla mediów”).

Para prezydencka RP (foto: Jakub Szymczuk/KPRP)

Wspólnie składają życzenia dla wszystkich Polaków w kraju i za granicą:

Niech to wspomnienie zwycięstwa życia nad śmiercią i dobra nad złem przyniesie nam wszystkim nadzieję i nowe siły. Niech w polskich domach – w kraju i za granicą – zagości uroczysta, świąteczna atmosfera, pełna pokoju, rodzinnego szczęścia i harmonii.„*

* życzenia ze strony prezydent.pl